Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Senta Čermáková hostem našeho podcastu SUPERŽENY

Text: LENKA VRTIŠKOVÁ NEJEZCHLEBOVÁ, Foto: MARTIN TISO/23.11.2019
Nepřehlédnutelná Senta Čermáková vystudovala Fakultu elektrotechnickou na ČVUT se specializací na biokybernetiku. Před příchodem do Deloitte působila 25 let ve společnosti Hewlett-Packard, naposledy na pozici šéfky globálních zákaznických vztahů. V roce 2011 vyhrála jako první žena anketu Manažer roku. Poznejte tuto SUPERŽENU o něco lépe! Ideálně díky dalšímu dílu našeho Podcastu. 

PODCAST SE SENTOU ČERMÁKOVOU SI POSLECHNĚTE ZDE.

Kterého zlozvyku byste se ráda zbavila?
Já přece žádný zlozvyk nemám! Ale když jsem to konzultovala s manželem, tak řekl, že by byl rád, kdyby ode mě někdo aspoň občas „odmontoval“ notebook, telefon nebo tablet. Že pořád pracuju a stále musím něco nebo někoho řídit. Ale myslím si, že přehání.

Čeho si na vás podle vás nejvíc cení ostatní?
Že jsem optimistická a mám hodně energie. Nikdy jsem si to ani neuvědomovala, ale vždycky o mně všichni mluvili jako o „té, co se stále směje“. I v momentech, kdy k úsměvu není opravdu důvod, tak jsem klidná a nešílím.

Jakou chybu ostatním neodpustíte?
Vadí mi, když někdo něco dělá bez chuti a bez energie. Naopak snadno odpustím těm, co se do všeho pouštějí s energií a radostí, i když něco třeba zkazí.

Čím byste chtěla být, kdybyste nebyla tím, čím jste?
Vědkyně. Něco v lékařství, možná i v biologii. A chtěla bych pracovat na něčem obtížném
a důležitém.

Dáma nikdy nesmí...
Dáma může všechno, pokud zůstane dámou.

Za co s největší lehkostí utrácíte?
Dobře zní, když napíšu „za zážitky“. Ale bylo by to nespravedlivé vůči všem těm šatům a botám, které jsem nakoupila. Taky mám ráda takové ty „věci z papírnictví“, jako jsou sešity, tužky atd. Taky miluju knihy. A ráda kupuju ostatním dárky.

Jste doma, máte pět minut na to utéct s tím, že se pravděpodobně domů nikdy nevrátíte, co vezmete?
Manžela. Ale určitě by mě přemlouval, že nikam nejdeme a že to bude lepší doma. Že si otevřeme víno a dáme si něco k jídlu.

Zítra musím...
Nemusím nic, ale chci se něco nového naučit, něco nového vidět nebo něco nového vyzkoušet. Nemusí to být nic velkého. Ale chci vědět, že večer budu o kousek dál než ráno.

Čtěte také:
Co dělá z Kláry Kolouchové SUPERŽENU?
 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole