Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Senta Čermáková hostem našeho podcastu SUPERŽENY

Text: LENKA VRTIŠKOVÁ NEJEZCHLEBOVÁ, Foto: MARTIN TISO/23.11.2019
Nepřehlédnutelná Senta Čermáková vystudovala Fakultu elektrotechnickou na ČVUT se specializací na biokybernetiku. Před příchodem do Deloitte působila 25 let ve společnosti Hewlett-Packard, naposledy na pozici šéfky globálních zákaznických vztahů. V roce 2011 vyhrála jako první žena anketu Manažer roku. Poznejte tuto SUPERŽENU o něco lépe! Ideálně díky dalšímu dílu našeho Podcastu. 

Kterého zlozvyku byste se ráda zbavila?
Já přece žádný zlozvyk nemám! Ale když jsem to konzultovala s manželem, tak řekl, že by byl rád, kdyby ode mě někdo aspoň občas „odmontoval“ notebook, telefon nebo tablet. Že pořád pracuju a stále musím něco nebo někoho řídit. Ale myslím si, že přehání.

Čeho si na vás podle vás nejvíc cení ostatní?
Že jsem optimistická a mám hodně energie. Nikdy jsem si to ani neuvědomovala, ale vždycky o mně všichni mluvili jako o „té, co se stále směje“. I v momentech, kdy k úsměvu není opravdu důvod, tak jsem klidná a nešílím.

Jakou chybu ostatním neodpustíte?
Vadí mi, když někdo něco dělá bez chuti a bez energie. Naopak snadno odpustím těm, co se do všeho pouštějí s energií a radostí, i když něco třeba zkazí.

Čím byste chtěla být, kdybyste nebyla tím, čím jste?
Vědkyně. Něco v lékařství, možná i v biologii. A chtěla bych pracovat na něčem obtížném
a důležitém.

Dáma nikdy nesmí...
Dáma může všechno, pokud zůstane dámou.

Za co s největší lehkostí utrácíte?
Dobře zní, když napíšu „za zážitky“. Ale bylo by to nespravedlivé vůči všem těm šatům a botám, které jsem nakoupila. Taky mám ráda takové ty „věci z papírnictví“, jako jsou sešity, tužky atd. Taky miluju knihy. A ráda kupuju ostatním dárky.

Jste doma, máte pět minut na to utéct s tím, že se pravděpodobně domů nikdy nevrátíte, co vezmete?
Manžela. Ale určitě by mě přemlouval, že nikam nejdeme a že to bude lepší doma. Že si otevřeme víno a dáme si něco k jídlu.

Zítra musím...
Nemusím nic, ale chci se něco nového naučit, něco nového vidět nebo něco nového vyzkoušet. Nemusí to být nic velkého. Ale chci vědět, že večer budu o kousek dál než ráno.

Čtěte také:
Co dělá z Kláry Kolouchové SUPERŽENU?
 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama