Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

SEND NUDES aneb zevrubný průvodce sextingem!

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unshplash/27.8.2018
"Neuvěříš, co bych s tebou dnes večer chtěla všechno dělat...".

Dříve, než jsme posílali milostné dopisy, laškovné emaily nebo jsme provozovali sex po telefonu, byly tu jeskynní malby. Již v pravěku si lidé vždy našli chvilku, aby dali svému partnerovi najevo, že chtějí vykonávat akt lásky. Dnes už nekreslíme fresky na stěny a jak by řekl Václav Neckář: “nemilujem a nemalujemale reálné obrázky nahradily ty virtuální - a nemyslíme tím jen emoji “lilku”.

Je logické, že člověk dokázal využít moderní technologie jako formu předehry. A dnes již patří toto slovní či fotografické budování sexuálního napětí k naprosté samozřejmosti. Otázkou je: znáte pravidla sextingu? Umíte to vůbec? Jak dát druhé polovičce co si přeje? A co dělá z obyčejné zprávy vášnivou pozvánku do postele?  

Dáme sex po telefonu, souhlasíš? 
Ačkoliv se to může zdát jasné či nedůležité - sexting je sexuální čin, tudíž vyžaduje souhlas obou zúčastněných, a to speciálně ve Švédsku, kde tamní parlament odsouhlasil, že sex bez výslovného souhlasu obou zúčastněných rovná se automaticky znásilnění. Jistě, pokud jste v trvalém a dlouhodobém vztahu, jeví se to jako hloupost, ptát se, zda můžete napsat svému milovanému, že jste si koupila nové prádlo a těšíte se, až ho uvidí. Ovšem pokud vám z ničeho nic napíše vaše včerejší Tinder rande, na kterém jste byla poprvé, ať mu popíšete do sebemenších detailů, jak se uspokojujete ve sprše či vám dokonce rovnou pošle fotografii svého... pravděpodobně vás to minimálně zaskočí nebo se budete cítit zneužitá. A to právem. 

Taková žádost o souhlas přitom nemusí být vůbec “zabijákem” lechtivé nálady. Naopak. Stačí napsat zprávu typu:” Stále dokola si přehrávám v hlavě včerejší noc... Bylo to skvělé. Chceš vědět, na co myslím?” 

Nejděte až do sextrému 
Sexting je skvělá forma předehry, která buduje napětí a očekávání. Nebojte se tedy svému protějšku sdělit, na co máte chuť. Buďme ale upřímní. Pokud nemáte stálého partnera, občas píšete lechtivé smsky pouze proto, abyste si zvýšila sebevědomí nebo jen získala trochu sexy pozornosti. Někdy to samozřejmě není na škodu, ale mějte na paměti, že jde vždy o výměnu intimního obsahu (často i) s celkem cizím člověkem. Stanovte si tedy vždy pevné hranice, které nikdy nepřekročíte a těch se držte. Pokud se cítíte pouze osamělá, někdy lépe pomůžestará dobrá zmrzlina a romantická komedie.  

Send nudes! 
Mějte na paměti, že sebelákavější posílání nahých fotek se neobejde bez rizika. Neexistuje žádná stoprocentně bezpečná cesta, jak takzvané nudes virtuálně sdílet se svým protějškem a nebát se jejich zneužití. Ačkoliv třeba svému partnerovi naprosto věříte, že by nikdy... stejně na vás číhá riziko hackerů, a dokonce i iCloud už se podařilo zkušeným profesionálům několikrát hacknout. Proto pokud se rozhodnete někomu poslat svou selfie v rouše Evině, musíte počítat s následky. Případné “škody” můžete eliminovat tak, že nebudete ukazovat na snímku svůj obličej.  

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole