Přejít k hlavnímu obsahu

SAVAGE X FENTY: Vrchol NYFW a oslava ženství!

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images, Youtube/13.9.2018
Obrovská diverzita, ženy všech tvarů, barev i velikostí, pohyblivé performance, dokonalá choreografie a těhotenství... To vše v živoucí džungli – je tohle ještě vůbec módní přehlídka?

Rihanna včera vystoupila se svou nejnovější značkou spodního prádla Savage x Fenty na Fashion Weeku v New Yorku. A byla to samozřejmě událost! Dokonce by se dalo bez nadsázky říci, že se včera na mole (všechny klišé stranou) psaly módní dějiny. Šlo o neopakovatelnou oslavu ženství jako takového. Tato skoro až divadelní show plná pohybu a symbolismu zkrátka předčila všechna očekávání.  

Kromě známých tváří světového modelingu jako Joan Smalls či Gigi a Belly Hadid se na pódiu objevily opravdu ženy všech typů postavy, černošky, bělošky, asiatky, blondýnky, brunety, zrzky, modelky s dokonalou pletí i ty plus size s celulitidou... zkrátka zástupkyně každé z nás. Rihanna na své přehlídce prostě jen potvrdila to, co inzeruje: spodní prádlo Savage x Fenty je opravdu pro každého.  

Hřebem celé show pak byla těhotná modelka Slick Woods, která na sobě měla odvážně odhalující body a pouze nálepky na bradavky. Nebyla sice jedinou modelkou “v očekávání” po celou dobu show, ale jistě byla oblečená do nejodvážnějšího kousku. Ani tato castingová volba však nebyla náhodná. Šlo o to ukázat světu, že i v tomto období v životě ženy je povoleno být sexy. I samotný závěr přehlídky byl velkolepý. Rihanna kráčela po molu za zvuků písně Elvise Presleyho “Love Me Tender” a kolem ní se všechny modelky držely za ruce v jednoduchém gestu solidarity.  

NYFW Savage x Fenty

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole