Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Sarah Jessica Parker: Sex ve Městě by neměl v dnešním světě šanci  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/4.10.2018
Ptáte se proč? 

Sex ve Městě letos dosáhl impozantního milníku. Na začátku tohoto roku oslavil dvacáté výročí. Ovšem představitelkaCarrie Bradshaw Sarah Jessica Parker v rozhovoru pro The Hollywood Reporter přiznala, že takový seriál, alespoň se stejným obsazením, by neměl v dnešní době šanci. A důvod? Nedostatek diverzity na obrazovce. Herečka tak poukazovala na obsazení čtyř prominentních bílých žen do hlavních rolí.   

Kdyby měl dnes někdo natočit remake seriálu a soustředil by se na etnické rozdíly hrdinek, nebylo by to podle Sarah stejné. “Pokud by se někdo vrátil zpět a tento krok opravdu udělal, musel by vzít v potaz fakt, že město není tak pohostinné pro ženy barevné pleti. Naše verze byla vytržená z reality. Jistě by ale bylo zajímavé vidět, jak čtyři opravdu různé ženy zažívají New York.” 

Navzdory všem nesouhlasným názorům, je tento seriál stále obrovskou inspirací a objevilo se v něm plno jiných pokrokových myšlenek, a proto neodmyslitelně patří do síně slávy jako kulturní fenomén.  

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama