Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

ROZHOVOR: Kevin Murphy nám prozradil tajemství krásných vlasů. Kde se skrývá?

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Archiv/2.2.2020
Kadeřník, vlasový virtuóz a hlavně vizionář Kevin Murphy nám prozradil, proč má tak rád Prahu, jaký účes by nikdy nikomu neudělal a sdílel s námi i tajemství krásných vlasů!

Fotíte často v Čechách...  
Praha je pro mě fantazie. Alespoň její architektura. Aktuální kolekce, kterou jsme zde fotili, byla zveřejněna někdy kolem Vánoc a tyto svátky nejsou o realitě. Ale právě o ideji a náladě. A takové prostředí jako tady, řeknu až Harry Potterovské, v Austrálii nemáme.  

Jaká je vaše nová kolekce? Co bylo inspirací? 
Pravděpodobně hra stínů. Světlo. Tma. Šlo mi o vytvoření zlaté hřejivé atmosféry. Všechny účesy jsou personalizované. Nechci se odlišovat za každou cenu. Jde mi o jednotlivce a jejich vkus. Chci, aby lidé odcházeli z mého kadeřnictví a cítili se lépe, než když přišli. Je to jednoduché. Nechci vytvářet něco, co nikdo nebude chtít nosit. 

Jaké barvy budou v tomto roce in?  
Dříve ty byla chladná bíla a vůbec studené odstíny. Teď je to spíš o teplých a zlatavých tónech. 

Máte pocit, že dnes lidé nosí kratší vlasy než dříve? 
V devadesátkách, když si žena ostříhala vlasy, byla divná. Šuškalo se o ní, že musí být těhotná, psychicky narušená, v přechodu, nervově se hroutí, rozešla se s přítelem... dnes jde spíše o symbol moci, síly a vlastního uvědomění si sebe sama. Je to hlavně o tom, co vám sluší. Zohledňuje se názor každého.  

Existuje nějaký účes, který byste nikdy neudělal?  
Sobě nebo někomu jinému (smích)… Je mi vždy trochu zle z velmi definovaných, výrazných a kontrastních melírů. Ale vždy když si říkám, že je něco hrozné, tak se to ve finále vrátí do módy. Teď jsem třeba na fashion weeku takové vlasy zase viděl - tedy místo melírů použil hair stylista peříčka, ale efekt byl stejný.  

Máte vy sám nějakou profesionální deformaci? Když projdete kolem někoho na ulici s velmi špatným účesem, co se vám honí hlavou? 
Je mi ho líto. Je těžké se dívat do zrcadla a nevědět co s vlasy. Ty jsou přitom velmi důležité, protože tvarují obličej. Těmto lidem doporučuji najít někoho, jehož účes se vám líbí a k tomu směřovat. Dobrý kadeřník vám pomůže najít váš “look” a toho je třeba se držet, protože ten se vždy vrátí do módy.  

Nezlobte se, ale musím se na závěr zeptat na otázku, která všechny zajímá nejvíc: jaké je podle vás tajemství krásných vlasů?  
Tajemství krásných vlasů se podle mého názoru skrývá v bezoplachové péči. Používejte sérum nebo nějaký olej a vetřete ho do ještě vlhkých kadeří. Vlas se díky tomu zcelí, zatáhne a neztrácí pak zbytečně hydrataci. Takový přípravek navíc zůstává na vlasech po celý den, nejen pár minut jako maska nebo kondicionér.  

Čtěte také: Jak ovlivňuje měsíc vaše vlasy?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama