Přejít k hlavnímu obsahu

Rebelka Meghan: Všechny její prohřešky proti královskému protokolu 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/4.8.2018
Všechno nejlepší! K dnešním narozeninám Meghan Markle vám nabízíme všechny okamžiky, kdy se tato nejnovější členka královské rodiny neřídila pravidly. Protože i to se dá dělat s elegancí a s grácií. 

Princ Harry byl vždy tak trochu královským “odpadlíkem”. Když mu bylo sedmnáct let byl odvezen do odvykacího centra, protože koketoval s alkoholem a drogami. O deset let později pronikly na světlo mediálního světa jeho nahé fotky, na kterých hraje nahý kulečník v Las Vegas. Po více než dvě desetiletí přepisoval královskou knihu pravidel a někde během cesty se stal tím zábavnějším a více okouzlujícím princem, kterého by každá chtěla po svém boku. (Promiň, Williame!)

Získala ho půvabná a sofistikovaná Meghan, ve které našel dokonalou partnerku. Ani ona totiž nejde za porušením nějakého zbytečného předpisu daleko a pro zkostnatělou britskou monarchii je doslova závanem čerstvého vzduchu. Od punčoch až po polibky na veřejnosti... zde je kompletní list Meghaniných prohřešků proti královskému protokolu.  

1. Má názor na potraty 

Je naprosto v pořádku, když mají členové královské rodiny politické názory... pokud si je ovšem nechávají pro sebe. V rámci oficiální královské tour navštívili novopečení novomanželé zahradní párty v Dublinu nedlouho po místním referendu ohledně potratů. Meghan zde vedla na toto téma hovor s mnohými aktivistkami. Senátorka Catherine Noone vzápětí na svém Twitteru odhalila kladný postoj vévodkyně na tuto tématiku. Jakmile si svou chybu uvědomila, tweet ihned smazala, ovšem názor Meghan mezitím obletěl svět a my se nedivíme. Markle je totiž známá svými feministickými tendencemi. 

2. Její erb neobsahuje příjmení 

Kromě korunky a titulu má přivdání se do královské rodiny i jiné výhody a jednou z nich je fakt, že máte svůj vlastní erb. Tradičně tento znak reprezentuje rodinu nevěsty, ovšem ne v případě vévodkyně ze Sussexu. Ačkoliv jsou v něm zahrnuty její kořeny jako domovský stát Kalifornie a modré pozadí, jež symbolizuje Tichý oceán, jinak vyjadřuje pouze Meghan samotnou. Tečka.  

3. Jeden prsten vládne všem, ale dva víc 

Královští muži jsou povzneseni nad takové malichernosti jako je nošení snubního prstenu po svatbě. Harryho dědeček, otec i bratr se rozhodli tuto tradici zachovat, ne však on sám. S Meghan si při ceremonii prsteny vyměnili a oba dva je hrdě nosí i nadále. To ukazuje na rovnost v jejich svazku a je to jen další krok k moderní monarchii.  

4. Kráčela k oltáři sama 

Sledoval ji celý svět a ona se rozhodla pro odvážný feministický krok. V první fázi svatebního obřadu mířila k oltáři sama. Bez otcovské figury po svém boku. Stala se tak první královskou nevěstou v historii, která se k tomuto aktu uchýlila. V druhé fázi si ji již převzal princ Charles, protože její vlastní otec se nemohl dostavit. Toto jednání ukázalo Meghan světu jako sebevědomou a nezávislou ženu, která je připravena postavit se sebe i za svůj názor a změnit pravidla.  

5. Tak pusu mi dej a pojď ke mně blíž... 

Pokud patříte k britské monarchii i taková “maličkost” jako pusa nebo držení se za ruce může být velmi kontroverzní. Členové královské rodiny ze zásady neukazují své city na veřejnosti. Rebelský pár Harry a Meghan na to ale samozřejmě kašlou. Mají se rádi a chtějí, aby to viděl celý svět. Proto je můžete často vidět ruku v ruce a ani pro hubičku nejdou zas tak daleko. 

6. Všechny nesnášíme silonky 

Ženské členky královské rodiny se vždy řídily jedním nepsaným pravidlem – na oficiálních událostech musí vždy nosit silonky. Není to sice vytesáno do kamene, ale jak královna Alžběta II., tak Kate Middleton a mnoho dalších, tuto zvyklost dodržují... až na Meghan samozřejmě. Když došlo na zásnubní fotografie s princem Harrym, každý novinář v zemi svatořečil její šaty, náušnice... ale když pozorovatelé zaznamenali fakt, že Meghan nemá punčochy, byl z toho skandál nevídaných rozměrů.  

7. Je rozvedená 

Ano, před tím, než to dala dohromady s Harrym, Markle měla dlouholetou známost s producentem Trevorem Engelsonem. Tito dva se vzali v roce 2011 po sedmi letech vztahu a rozvedli o dva roky později. Na tom by nebylo nic divného až na to, že členové královské rodiny si nemohou brát nikoho, kdo už jednou v manželském svazku byl. Například princ Charles s Camillou, byli nuceni k tomu “se vzít na radnici”, protože v kostele je nikdo znovu oddat nemohl. To znamená, že Harry a Meghan jsou prvním párem, který mohl mít za těchto okolností církevní obřad.  

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole