Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Realitní makléři odhadli, kolik by dnes stály paláce z Disney pohádek 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash, Disney/23.5.2020
Počkejte až zjistíte na kolik přijde sultánův “domov” z Aladina!    

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak moc za vodou museli být princové a královské rodiny z Disney pohádek? A napadlo vás někdy, kolik by stálo žít v opravdovém paláci, respektive na jakou sumu by taková ubikace dnes přišla? Realitní makléři z Mojo Mortgages přišli s odpověďmi na vaše otázky. Našli totiž velkolepé stavby, kterými se nechal Disney při tvorbě zámků a jiných sídel inspirovat a snažili se vyčíslit jejich cenu.  

Nejdostupnější možností je chaloupka sedmi trpaslíků 
Toto ubytování se dvěma ložnicemi je zasazeno do hlubin začarovaného lesa, avšak je překvapivě dostupné díky snadnému přístupu k hlavní silnici,” uvádí Mojo Mortgages. “Tato nemovitost je ideální pro ty, kdo hledají spojení s přírodou. Zahrnuje útulný salonek s dřevěnou podlahou, který vede do velké kuchyně kde najdete spoustu ozdobných dřevořezeb. K dispozici jsou také dvě obrovské ložnice, přičemž každá nabízí krásný výhled do lesa.” Realitní kancelář přirovnává stavbu k designu hobitích domovů v Hobbitonu na Novém Zélandu a odhaduje její cenu na 8 500 000 korun, za podmínek, že by stála v Devonu v Anglii.  

Hrad prince Erika z Malé mořské víly nabízí soukromou pláž a ohromující výhled  
Mojo Mortgages uvádí: “Tento hrad situovaný na útesu nabízí dechberoucí výhled na moře a přímý přístup na pláž. Ke kupní ceně nemovitosti na pobřeží se často přidává pár nul a v tomto případě jich bude ještě více díky třem podlažím, velkému počtu balkonů a soukromému přístavu. Nacenění je také založeno na faktu, že je ve filmu zmíněno deset pokojů, velký taneční sál, jídelna a vstupní hala.” Předlohou hradu je údajně Chillon Castle ve Švýcarsku a cena se ve výsledku vyšplhá na 305 milionů korun.  

Hypotéku na zámek Arendelle z Frozen byste spláceli hooodně dlouho 
“Bezkonkurenční výhled na přístav, soukromá brána a nádherná lokace, která je tak dokonalá, že si ji lze jen těžko představit. Tato nemovitost zahrnuje i most, který spojuje stavbu s blízkou vesnicí a mnoho pokojů jako je knihovna, taneční sál, vstupní hala a samozřejmostí je i spousta ložnic. Venkovní prostor je také velmi rozsáhlý a najdete zde dokonce i nádvoří se stájemi jako jeden z klíčových prvků.” Jméno Arendelle získal zámek po městečku Arendal, které skutečně existuje jihozápadně od Osla a realitní makléři srovnávají tuto velkolepou stavbu s Eltz Castle v Německu. Za těchto podmínek byste za Arendelle zaplatili 365 milionů korun.  

Pohádkový palác z Popelky by stál 457 milionů korun 
Postaven v neogotickém stylu má zámek z pohádky o Popelce 27 bílých věží, více než 20 místností, příkop, který zaručí soukromí a svatební kapli. Tento opravdu velkolepý palác byl inspirován mnohými reálnými i smyšlenými místy, ale hlavní předlohou mu byl Neuschwanstein v Bavorsku. Proto i taková cena – 457 milionů korun.  

Cena francouzského chateau z filmu Kráska a zvíře je opravdu bestiální 
Zakletá nemovitost je zasazena v hlubokém lese, ale stále zde najdete i turistické stezky, kterými se dostanete do blízké vesnice. Může se pochlubit šedesáti pokoji a ohromným tanečním sálem. Prostor je ideální pro pořádání velkých večeří, párty, ale najdete zde i klidný kout v ohromné knihovně, kde si můžete užívat samoty. K zámku patří i pozemek s výměrou 90 hertarů, soukromé lesy a v ceně je i vysoce školený personál. Podle realitních makléřů by se měl takový palác nacházet ve Francii a inspirován byl Chateau De Chambord Loir-Et-Cher. Pro pořízení tohoto sídla už byste museli sáhnou opravdu hlouběji do kapsy, vyjde totiž v odhadu na 913 milionů korun.  

Vládce náš, slunce naše jasné 
Nejdražší ze všech královských sídel by leželo daleko na východě v pestrobarevných asijských končinách. Dvoupatrový sultánský palác z Aladina zdobí dvanáct věží, trůní sál, velkolepé zahrady za vysokou zdí, a dokonce zde najdete i kobku. Prodejní cena byla odvozena i z hodnoty Taj Mahalu, který se stavbě nejvíce podobá, a proto vystřelila do astronomických výšin. Pořídit si takové bydlo v Indii by přišlo na nehorázných 24 miliard korun 

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde

Čtěte také: Netflix má již větší hodnotu než Disney

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama