Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

#READ WITH MC: Knihy, které nás baví 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Grada/3.5.2019
Váš pravidelný knižní klub je tu!  

My v redakci Marie Claire dokážeme ocenit dobrou knihu stejně tak, jako třeba vkusný outfit Meghan Markle, nové stíny nebo luxusní kolekci od Dioru. Proto jsme se rozhodli, že vám budeme pravidelně představovat knihy, které nás v poslední době zaujaly. Proč? Není totiž lepšího pocitu, než dočíst poslední stránku knihy a cítit se, jako byste ztratila svého nejlepšího přítele... 

Češi jsou národ čtenářů, a proto byste ani vy, vzdělané a emancipované čtenářky Marie Claire, neměly být pozadu co se týče povinné četby. Máte rádi detektivky, historické romány nebo červenou knihovnu? Je to jedno. S námi si jistě vyberete. A nezapomeňte, nikdy není dobré soudit knihu podle obalu stejně tak, jako čtenáře podle jeho oblíbeného autora.  

Lori Nelson Spielmanová: A na nebi čekají hvězdy 
Erika, úspěšná realitní makléřka z New Yorku, má všechno – skvělou kariéru a dvě krásné dospívající dcery. Jenže jedna z nich, Kristen, zemře při vlakové nehodě. Kromě smutku nad ztrátou dcery se trápí také výčitkami. Ten den měla obě dcery vézt do školy ona, jenže dala přednost kariéře. Annie, druhá Eričina dcera, má svoje vlastní výčitky. Neměla nechat Krissie ten den odjet. Objeví se však jiskřička naděje. Co když došlo při identifikaci k záměně a Kristen je stále naživu? Její nezvyklé chování v den, kdy zemřela, i tajemné vzkazy, které Erika začne dostávat, tomu nasvědčují.  

Propast mezi Erikou a Annie se rozšiřuje, a tak zatímco Erika začíná pátrat na odlehlém ostrově Mackinac, kde sama vyrostla, odjíždí Annie do Paříže, protože věří, že Kristen se skrývá právě tam. Ale je Krissie opravdu to jediné, co je dokáže znovu sblížit?  

Román úspěšné autorky Lori Nelson Spielmanové vypráví o vztazích mezi matkami a dcerami, o naději a hledání klidu. O tom, že někdy musíme přijmout život tak, jak se odehrává, a zbavit se tíživého pocitu viny. 

Camilla Läckberg: Zlatá klec 
První z dvojice románů vynikající švédské autorky Camilly Läckberg s hlavní hrdinkou Faye, ženou, jejímž životním krédem je pomsta. Faye pomohla svému muži k úspěchu i majetku, ale on ji zradil a opustil. Dá se něco takového odpustit? Tato kniha je zkrátka dokonale rafinovaná, tajemná, brilantní a sexy! 

„Můj bývalý manžel Jack Adelheim, finančník, mě podváděl několik let. Kolik žen za tu dobu stihl, to netuším. Na jaře jsem ho našla, jak souloží se svou finanční ředitelkou Ylvou v naší posteli. A to je jen část celé zrady. Vlastně ta méně podstatná. Pomohla jsem mu postavit jeho impérium. Celou tu historii vám můžu popsat při jiné příležitosti, nad sklenkou vína. Ale zkrátka mi může děkovat za velký díl toho, co teď má. Přesto mě nejen podvedl, ale následně mě poslal na dno. A víte co, Irene? Já se modlila a žadonila, abych mu mohla odpustit a všechno se vrátilo do původních kolejí. Tak strašně moc jsem toužila zachránit naši rodinu. Přestože mi sebral všechno. Mou kariéru, můj domov, mou jistotu, mé sebevědomí. Nakonec jsem se rozhodla, že už to stačilo.“ „A teď?“ „Teď si vezmu všechno zpátky. A ještě trochu víc.“ 

Robert Bryndza: Smrtící tajnosti 
Robert Bryndza je britský autor žijící trvale na Slovensku se svým manželem Jánem. Jeho kniha, Dívka v ledu (The Girl in the Ice), které se již prodalo přes milion výtisků, byla označena jako The Wall Street Journal a USA Today bestseller. 

Nyní stvořil další masterpieceO čem je jeho kniha Smrtící tajnosti? Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? 

Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou… 

Pavel Sedláček: Exotické koření s recepty
Jedinečná a zcela unikátní fotografická publikace představuje nejobsáhlejší a nejpodrobnější přehled jednotlivých druhů exotických bylinek, koření a také jejich směsí. Vše je doplněno neotřelými recepty. Staňte se kuchařským mistrem a naučte se exotické koření nejen správně rozlišovat, ale také vhodně využívat.

Nedílnou součástí knihy jsou i recepty, které obsahují spoustu skvělých rad, tipů a vychytávek, jak s daným kořením při přípravě kulinářských dobrot pracovat a stát se tak originálním i vyhledávaným hostitelem.

Kniha má v dnešní době své nezpochybnitelné opodstatnění, neboť se denně setkáváme se širokou nabídkou exotického koření, ať již prodávaného na našem trhu, nebo přivezeného z dovolené. S jeho správným rozlišením a využitím si však zatím poradí jen velmi málo kuchařů či kuchařek, a to i z řad profesionálů, přestože se ho snaží v hojné míře při přípravě jídel používat.

Caz Frearová: Malé sladké lži
"Jde o vraždu. Jde o lež, celou litanii lží, které řekl před osmnácti lety o Maryanne. A jde o to, že se její mrtvola objevila kousek od jeho dveří. Ale svírá mě strach. Strach, co by z něj mohlo vypadnout, kdybych na něj dál tlačila a že jestli se mýlím, navždy ho ztratím..."

Cat Kinsellová bývala tatínkova holčička až do dne, kdy svého otce přistihla, jak flirtuje se sedmnáctiletou Maryanne ze sousedství. Když pár dní nato Maryanne beze stopy zmizí, Catin otec zapírá, že by ji znal. Od té doby se Cat tím tajemstvím užírá a jejich vztah tahle malá sladká lež navždy poznamená...
 
O osmnáct let později pracuje Cat jako detektiv u oddělení vražd a jejím nejnovějším případem je zavražděná žena Alice, která byla nalezena nedaleko hospody, již provozuje její otec. Můžou spolu případy Alice a Maryanne souviset? Cat začíná vyšetřovat – ale když už se člověk noří do minulosti, zjištění se mu nemusí líbit...

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole