Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

RADKA DOHNALOVÁ: 5 věcí, na které se zaměřuji v této době 

Text: Radka Dohnalová, Foto: Archiv/21.3.2020
Radka Dohnalová je zakladatelkou a CEO mezinárodní vzdělávací společnosti ATAIRU, jedničky na trhu v leadershipu v České republice, která spolupracuje s tisíci lídry ve více než 200 společnostech a 14 zemích světa. S Marie Claire se podělila o svůj osobní i profesní přístup k nemalým výzvám, které dnešek přináší.
Reklama

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde.​

POSLECHNĚTE SI I NÁŠ PODCAST SUPERŽENY S RADKOU DOHNALOVOU:

Na koronavirovou situaci se můžeme dívat z různých úhlů – pro někoho je sklenice poloprázdná, jiní vidí v nastávajících změnách příležitost posunout sebe sama nebo svou firmu k úplně jinému fungování nebo inovacím. Vždy jsme to ale my, kdo si volí, jak bude na danou situaci reagovat.

Nám v ATAIRU se líbí toto čínské přísloví: "Když fouká vítr změn, někdo staví chýše, a jiní větrné mlýny." A proto bych s vámi chtěla sdílet 5 věcí, kterými se aktuálně zabývám:  

1. Soustřeďte se na sebe:   
Klíčem k přežití koronaviru je zdravá imunita, proto bychom se o sebe měli starat víc než kdy předtím. To znamená umět si zorganizovat čas a vybalancovat práci, péči o rodinu, ale také o sebe. Dostatek spánku, pohybu na čerstvém vzduchu, zdravé jídlo nebo posilování své odolnosti proti stresu – třeba meditací – nám pomáhají udržet si si nejen fyzické zdraví, ale také psychickou pohodu, kterou budeme právě pro tato důležitá rozhodnutí potřebovat. Já osobně si kromě sportu dopřávám i dostatek spánku, což se v mém životě se třemi dětmi ukázalo být jako naprosto kritické, nehledě na to, že tím také posiluji svou imunitu. Posledních několik měsíců chodím pravidelně spávat mezi 9. a 10. hodinou. Jak využíváte svůj čas na péči o své psychické i fyzické zdraví vy? 

2. Věnujte se nejbližším:  
Aktuální situace přímo vybízí k trávení skutečně kvalitního času se svou rodinou a dětmi. A tím nemyslím jen společné učení, ale také hraní her, hlubší konverzace a naslouchání, kreativní tvoření a samozřejmě outdoorové sportovní aktivity. Já aktuálně trávím čas na horách a svůj den jsem si rozdělila na Me-time, který pro mě začíná už v 5:45 ráno, kdy vyrážím na skialpy a kdy mám prostor přemýšlet, naplánovat si den a vyčistit si hlavu, dopoledne trávím s dětmi učením, odpoledne pak prací a komunikací s kolegy a večer se jako rodina věnujeme nějaké společné aktivitě. A pak většinou vyčerpaně, ale šťastně usínám. :-) Jak se nyní propojujete s lidmi, na kterých vám záleží, vy? 

3. Přesuňte se do digitálu:   
COVID-19 výrazně urychluje přesun jednotlivců i celých organizaci do online prostředí. My v ATAIRU se v tom sami chceme posunout. To, o čem teď konkrétně přemýšlím, je kompletní přenos jednotlivých témat a workshopů, ale i celých programů do virtuálního prostředí se zachováním osobního přístupu. Nebo například chystáme v dubnu několikadílný cyklus otevřených bezplatných online Masterclasses. Budeme v nich propojovat naši expertizu v leadershipu a současně chceme nabídnout perspektivu budoucnosti v postkoronové době lídrům v byznysu. Jak přemýšlíte o přesunu produktů nebo služeb do digitálního prostředí vy? 

4. Přenastavte svůj business:  
Koronavirová krize se dotkne beze zbytku nás všech, pro některé to už teď znamená obrovské ztráty, ale pro jiné jedinečnou příležitost. Vždyť firmy jako Amazon nebo Uber se zrodily právě z krize v předchozích obdobích. Já si v této době pravidelně vyhrazuji čas na přemýšlení o budoucnosti ATAIRU a možnostech disruptivních inovací právě v rámci našeho vzdělávacího byznysu. Přemýšlíte nad tím, jak se nezaseknout ve starém světě a využít této příležitosti k dramatickému posunu nebo pozitivní disrupci toho, co a jak děláte? 

5. Vytvořte nový byznys na pomoc proti koronaviru a jeho dopadům:
Já osobně mám moc ráda ještě jeden citát: "The world’s biggest problems are the world’s biggest business opportunities." Neznamená to zneužít krizové situace, ale vytvořit něco, co reálně pomůže a bude užitečné celému světu v této době. Jak můžete pomoct i vy?
 

Čtěte také: Jak efektivně zvládnout home office v karenténě?

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama