Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Prohlédněte si zbrusu novou, ultra-rockově romantickou kolekci Haute Couture od Chanel  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Mikael Jansson/9.7.2020
Modelky jakoby utekly z dekadentního večírku z 19. století na rockový koncert... 

Měla jsem na mysli obraz punkové princezny, která vychází za úsvitu z “Le Palace,” prozrazuje Virginie Viard svou inspiraci k vytvoření nové Haute Couture kolekce na fall/winter 2020/21 pro Chanel. “Na sobě má taftové šaty, peří, spoustu šperků a objemný účes.”  

Zatímco kolekce na jaro/léto 2020 byla jasně ovlivněna jednoduchostí, střídmostí a přísností, kterou Gabrielle Chanel pocítila jako dítě, když byla umístěna v opatství Aubazinu, modely na podzim/zimu jsou naprostým protikladem a vycházejí spíše z odkazu Karla LagerfeldaJsou excentrické, výstřední a velmi sofistikované. Provází je touha po lesku a třpytu, po bohatství a drahých špercích. “Líbí se mi vydávat se opačnými směry,” tvrdí Virginie Viard.  

“Pravdou je, že předlohou mi byly obrazy německých mistrů,” říká Virginie Viard. “Jde o čistě Karlův svět.” Černé a antracitově šedé tóny osvětleny růžovými záblesky, malované krajky... je to takový ultra-rockový romantismus. Haute Couture totiž pro Virginii představuje romantismus v té nejčistší podobě. A v každé siluetě se skrývá mnoho lásky.  

Čtěte také: CHANEL CRUISE 2020/21: Nová kolekce vás vezme na cestu po Středozemním moři

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama