Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Proč si Jane Fondová nekoupí už nikdy žádné oblečení? 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/30.11.2019
A proč byla za poslední dobu čtyřikrát za mřížemi? 

Posledním kouskem šatníku, který si kdy Jane Fondová koupila je její červený kabát, ve kterém byla již čtyřikrát zatčená během protestů zvaných Fire Drill Fridays. Tento slib dala herečka jako gesto proti konzumu a dává tak velmi jasně najevo svůj aktivistický postoj! Pro Hollywood Reporter uvedla: “Promlouvám proti konzumu, tak musím vyjít do ulic, abych byla slyšena.”  

Hvězda filmu Barbarella založila Fire Drill Fridays jako odpověď na projev Grety Thunberg na Světovém ekonomickém fóru. Tam mladičká Švédka pronesla jednu větu, která Jane utkvěla v paměti “Our house is on fire”. Každý pátek tak lidé vycházejí do ulic ve Washingtonu a u Kapitolu upozorňují na různá (většinou ekologická) témata, která by měla lidstvo trápit. Když založila tyto ikonické pátky rozhodla Jane spolu se svým týmem, že se budou všichni oblékat do červené - proto onen kabát. Herečka neměla nic červeného ve skříni, a tak udělala poslední nákup oblečení v životě.  

Kolem Jane Fondové bylo díky jejímu aktivismu poslední dobou mnoho rozruchu. Herečka byla již při svých protestech čtyřikrát zatčena a ani to ji nezastaví. “Budu před Kapitolem každý pátek, za deště i za krásného počasí, inspirována a povzbuzena neuvěřitelným hnutím, které vytvořila naše mládež. Nemohu nadále přihlížet tomu, jak námi zvolení politici ignorují nebo dokonce podporují průmyslová odvětví, která ničí naši planetu kvůli zisku.” A co vlastně hnutí Fire Drill Fridays požaduje? Příslib úcty k půdě, enviromentální spravedlnost pro osoby postižené klimatickou krizí, ochranu a obnovu biologické rozmanitosti a závazek k udržitelným zemědělským postupům.  

Čtěte také:
Jsou plasty škodlivé pro náš organismus? Měli bychom se bát BPA?
Je nové Gucci Gretou Thungerg módy?
VEJA: Co se skrývá za teniskami?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama