Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

„Proč se nevrátí, odkud přišly?“ Trump urážel kongresmanky

Text: Ludmila Hamplová, Foto: Getty images/23.7.2019
Je to hulvát, my víme. Opět útočí na ženy, které se nebojí mu postavit.

Americký prezident Donald Trump má k vybranému chování často hodně daleko. Tentokrát zaútočil na několik kongresmanek s tmavou barvou pleti s tím, že se mají vrátit odkud přišly: „Je tak zajímavé pozorovat „progresivní“ demokratické kongresmanky, které pochází ze zemí, jejichž vlády jsou naprosto a úplně katastrofální, nejhorší a nejzkorumpovanější na světě, jak teď nahlas a zlomyslně říkají lidem Spojených států, největšímu a nejsilnějšímu národu na světě, jak vést naši vládu. Proč se nevrátí zpátky a nepomůžou napravit ta rozvrácená a zločinem zanesená místa, odkud přišly,“ napsal na svůj twitterový účet. Sice neuvedl konkrétní jména političek, ale právě v kongresu sedí za Demokratickou stranu několik silných žen, které se ho nebojí a dokáží se mu postavit. Třeba když jde o migrační politiku, kdy Trumpova administrativa postupuje velmi tvrdě proti migrantům, včetně žen a dětí.

Mezi čtyřmi kongresmankami, na něž Trump útočil, jsou Alexandrie Ocasio-Cortez, Ilhan Omar, Ayanna Pressley a Rashida Tlaib. Všechny jsou americkými občankami a až na Ilhan Omar, která pochází ze Somálska a přišla do USA s rodiči jako dítě, se narodily v USA. Ocasio-Cortez se navíc narodila v New Yorku, jen 20 km od místa, kde se narodil sám Trump. Podle této čtveřice, známé také jako The Squad, se je prezident jen snaží umlčet a odvézt tak pozornost od skutečných problémů USA. „Rozhodly jsme se budovat spravedlivější svět,“ prohlásila Pressley s tím, že ve své práci rozhodně neustanou. Osasio-Cortez je přesvědčena o tom, že si Trump nedokáže představit Ameriku, která zahrnuje i jí a její kolegyně. Podle Omar se jednalo o „bezohledný rasistický útok“ a cílem Trumpa je rozdělit zemi. Jeho slova odsoudila také Nancy Pelosi, předsedkyně Sněmovny reprezentantů za Demokratickou stranu: „Když Trump řekl čtyřem americkým kongresmankám, aby se vrátily do svých zemí, znovu tím ukázal, že svým heslem „udělejme Ameriku znovu skvělou“ vždycky myslel „udělejme Ameriku znovu bílou,“ twettovala politička.

Poté, co kongresmanky, mluvily s médii, na ně Trump zaútočil znovu s tím, že on rozhodně není rasista a prý „nemá jedinou rasistickou kost ve svém těle“. Dále pak pokračoval v urážkách s tím, že naopak kongresmanky se mají omluvit Americe za své „hrozné a nechutné jednání“.

Čtěte také:
Slovensko zvolilo prezidentku! Jaká je?
Jak volal Donald Trump Kim Kardashian a ona byla úplně nahá...
Co úspěšní lidé dělali ve svých pětadvaceti?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole