Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Proč je film “Tenkrát v Hollywoodu” takový trhák?  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Sony Pictures/26.5.2019
Kromě toho, že v něm spolu hrají Brad Pitt a Leonardo DiCaprio a režíruje ho Quentin Tarantino? Potřebujete vůbec další důvody??? 

Když se poprvé objevily zmínky o tom, že bude snímek Tenkrát v Hollywoodu natočen, filmoví fajnšmekři nemohli dospat vzrušením. Ačkoliv byl celý projekt dlouhou dobu zahalen tajemstvím, bylo od začátku jasné, že režisérem se stane kontroverzní Quentin Tarantino a v hlavní roli se objeví hollywoodská esa Leonardo DiCaprio a Brad Pitt, kteří si vůbec poprvé zahrají bok po boku. (Tady, kdybychom chtěli rýpat, musíme zmínit, že Brad a Leonardo již dříve na jednom filmu spolupracovali, ale je dost pravděpodobné, že jste o něm nikdy neslyšeli. Jde o snímek Audition z roku 2015 a šlo v podstatě o promo hotelu Studio CIty Macau Resort and Casino.)  

 

 

FIlm Tenkrát v Hollywoodu se objeví v kinech až v létě, ale pokud se již teď nemůžete dočkat, tady je pár tipů, proč byste ho rozhodně neměli propásnout:  

1. Jeho obsazení je naprosto nepřekonatelné!  
Kromě Lea a Brada se v něm objeví obrovské hvězdy jako Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Damien Lewis, Emile Hersch, James Marsden, Dakota Fanning, Michael Madsen, Luke Perry, Tim Roth, Clifton Colins Jr. A dokonce i legendární Burt Reynolds. 

2. Jde přímo o vražedné drama. A to doslova. 
Fanoušci Tarantina jistě ví, že tento režisér netočí zrovna “lehké rodinné filmy na nedělní odpoledne”, ale má tendence se zaměřovat na vážná a někdy i velmi kontroverzní témata jako je otroctví, holocaust, atd. Ani tento jeho počin není výjimkou. Objevuje se zde totiž nechvalně proslulý vrah Charles Manson 

Ačkoliv tvůrci tvrdí, že zápletka se netočí jen kolem jeho vražd, víme, že například Margot Robbie hraje ve filmu herečku Sharon Tate, která byla manželkou Romana Polanského a ona i její čtyři přítelkyně byly “Mansonovo rodinou” zavražděny. Tarantino dokonce kvůli této zápletce kontaktoval i sestru zesnulé Tate, aby se ujistil, že tento příběh odvypráví realisticky a bez manipulací. 

3. Má opravdu skvělé recenze.  
Snímek Tenkrát v Hollywoodu měl celosvětovou premiéru na festivalu v Cannes 21. května a diváci mu tleskali ve stoje skoro deset minut! Kritici se shodují, že jde o jeden z nejlepších filmových počinů poslední doby. Guardian ho popsal jako “naprosto pobuřující, dezorientující, nezodpovědný a také brilantní”, Time ho zase přivítal jako “něžný, drsný film, který je jak radostný, tak melancholický a otevírá dveře novým možnostem.” 

Čtěte také:
Je Leonardo konečně kluk na ženění?
Leonardo DiCaprio: Co jste o Leovi možná ještě nevěděli!
Celebrity, které žijí skromněji než vy!

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole