Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Proč byste měla na prvním rande mluvit o svém ex?  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/1.7.2019
Je to podložené vědecky, ale stejně si tím nejsme úplně jistí... 

Na prvním rande se cítíme trapně asi tak 99 % času. A je celkem jedno, jestli jde o schůzku na slepo, doporučení přátel, tinderový “Netflix and chill”, a nebo zda si vyměníte číslo s někým v metru (opravdu se tohle někdy děje?)… Faktem je, že pokud jdete na první rande, budete vždy trochu nervózní a nezbyde vám nic jiného než doufat, že konverzace nebude váznout. Existuje mnoho doporučení různých expertů, o čem je nejlepší mluvit, jak reagovat i jak poznat, že to není ono a neztrácet čas... Jeden odborník však doporučuje velmi netradiční metodu: mluvit o něčem, co přivede váš protějšek do rozpaků.  

Tím je vlastně zodpovězena staletá otázka, zda mluvit na rande o vašich ex. Ukazuje se, že to není tak špatný nápad. Expert na vztahy James Preece tvrdí, že by rozhodně nikoho nemělo zarážet, pokud se vaše rande nebo vy rozhodnete mluvit o svých bývalých. “Jestliže o tom dokážete vtipkovat, je jasné, že jste připraveni jít dál,” říká Preece. Psycholožka a koučka Madeleine Mason dodává: “na výměně historek z vašeho předešlého života není nic špatného, a dokonce vám to může pomoci poznat svůj protějšek.” Na co si ale dát pozor, když už o svých předešlých vztazích vyprávíte? Na reakci vašeho rande. “Pokud se vám totiž bude zdát, že žárlí nebo soudí vaši minulost, měl by se vám v hlavě rozsvítit varovný signál,” radí Mason. No... odborníci ví, o čem mluví. Měla byste tedy začít na schůzce vytahovat historky o svých romantických dobrodružstvích? Možná. Tohle rozhodnutí necháme na vás.  

Čtěte také:
Tohle na prvním rande nikdy nedělejte…
OPRAVDOVÝ PŘÍBĚH: Jak se Meghan a Harry seznámili? Šli na rande na slepo
NOVÁ ÉRA RANDĚNÍ: 65% žen chce platit na první schůzce za muže!

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole