Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Přirozená krása vlasů na dosah

Foto: L'Oréal/10.2.2019
Krásné, přirozené a zdravě lesklé vlasy – to je sen každé ženy. Aby naše koruna krásy zářila zdravím, nepotřebujeme žádné náročné ani umělé zásahy. Právě naopak. Stačí se jen zamyslet nad svým životním stylem a sáhnout po tom, co nám nabízí příroda.

1. Krása vlasů začíná na talíři
Vlasová pokožka a folikuly získávají živiny v první řadě ze stravy, až potom následuje vlasová péče. V dnešní době existuje celá řada názorů na správnou výživu, v jednom se však zřejmě všechny shodují – tělu je třeba dopřát dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, které jsou zdrojem vitamínů a minerálů, prospěšných také pro růst vlasů. Pokud chcete vlasům dodat ještě další extra výživu zevnitř, zaměřte se na zvýšený příjem olejovitých ryb, lněných semínek, vlašských ořechů, tmavé listové zeleniny, vajec a bílkovin z kvalitního tmavého masa a luštěnin.

2. Vyhýbejte se stresu
Jestliže na vás všechno doslova „padá“, projeví se to také na stavu vašich vlasů. Stres ovlivňuje mnohé oblasti našeho zdraví, kromě jiného narušuje hormonální rovnováhu, která má na zdraví vlasů přímý vliv. V dnešním světě se stresu vyhneme jen těžko, a tak je důležité hledat způsoby, jak se s ním lépe vypořádat. Někdy stačí vyměnit sledování televize za hodinu spánku navíc nebo jen vzít tužku a papír a srovnat si priority. Osvědčeným receptem je rozhýbat tělo aktivitou, která vyplaví endorfiny nebo vás naopak uklidní – například 20 minut jógy nebo relax s aromalampou a vonnými oleji.

3. Sáhněte po kvalitních olejích
Kvalitní přírodní oleje vlasům pomáhají při vnitřním užití, velmi však prospívá také aplikace různých typů olejů přímo na vlasy. Zábal z kokosového oleje je například mimořádně účinný nejen pro suché vlasy, ale i roztřepené konečky. Výborné účinky má olivový olej - nahřejte ho a dopřejte vlasové pokožce masáž a následný zábal pro podporu růstu vlasů a přirozený lesk. Masáž a zábaly si můžete dopřát i s jojobovým, mandlovým nebo arganovým olejem. Nejsou sice tak jednoduše dostupné, ale stačí jen malé množství, které naneste například na konečky vlasů po umytí.

4. Porozhlédněte se v kuchyni
Kromě zdravé výživy v ní můžete nalézt i mnoho přírodních pomocníků na zlepšení kvality vlasů. Maska z vaječného žloutku vlasy krásně vyživí a změkčí, vaječný bílek je zase vhodný k jejich umývání. Výbornou ingrediencí na vlasy je také med, který dokáže zklidnit podrážděnou vlasovou pokožku. Aplikovat se může například po smíchání s jogurtem nebo olivovým olejem. Dále vyzkoušejte peeling vlasové pokožky hrubozrnnou mořskou solí nebo vlasy opláchněte čajem z heřmánku pro dodání nádherného lesku.

5. Každodenní péče z přírody
 Olejové zábaly, bylinkové nebo jiné kúry si zřejmě nedopřejeme každý den, někdy může být náročné najít si čas na speciální péči i jednou týdně. Jestliže chcete dopřát vlasům přirozenou péči s účinnými látkami z přírody denně, sáhněte po vlasové kosmetice, která obsahuje přírodní ingredience a účinné látky. Díky tomu dostanou vaše vlasy dávku energie doslova při každém umytí.

Vyzkoušejte super přírodní péči Hair Food od Garnier, která obsahuje 98 % přírodních ingrediencí ve variantě s makadamiovým olejem pro nepoddajné vlasy, výtažkem z goji pro barvené vlasy, papájou pro poškozené vlasy a banánem pro suché vlasy. Nejenže dodá vaší hřívě podmanivou vůni a účinnou péči, ale navíc ji můžete použít hned pěti způsoby: jako předšamponovou péči, šampon, balzám, masku nebo bezoplachovou péči. Záleží na způsobu použití a délce působení.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole