Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Princ Harry se bude soudit s britskými médii kvůli Meghan

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/10.10.2019
"Ztratil jsem matku a nyní se musím dívat na to, jak se moje manželka stává obětí stejných mocných sil. Mojí nejhorší noční můrou je, že se bude historie opakovat." 

Poté, co princ Harry odsoudil několik britských novin za “falešné a zlomyslné” obtěžování své manželky Meghan, bylo nyní potvrzeno, že podal žalobu na deníky The Sun a The Daily MIrror. Ty měly, dle jeho tvrzení, údajně hackovat telefon vévodkyně ze Sussexu a odposlouchávat její hlasové zprávy. Buckinghamský palác tyto informace potvrdil. Harry a Meghan mají nyní čtyři měsíce na to, aby se rozhodli, zda budou pokračovat v soudním řízení.  

Tyto zprávy přišly nedlouho poté, co Meghan podala 1. září žalobu na The Mail on Sunday a mateřskou společnost tohoto plátku Associated Newspapers za narušování soukromí. V oficiálním prohlášení na jejich stránkách Harry tvrdí, že Meghan musela čelit “nemilosrdné kampani, která během posledního roku ještě eskalovala - v období jejího těhotenství a při výchově jejich novorozeného syna.”  

Pár veřejně uvedl, že mají dost obtěžování, údajného zneužívání informací a porušování autorských práv. “Tato neúnavná propaganda je na úkor lidských životů, obzvlášť, když jde očividně o nepravdivé a poškozující informace. Ačkoliv jsme jim vždy (tolikrát, že to snad ani nejde spočítat) nastavovali statečnou tvář, neumím ani vyjádřit, jak bolestivé to bylo.”  

První žaloba, která adresuje The Mail of Sunday, se týká převážně osobního dopisu, který Meghan poslala svému otci, Thomasu MarkloviHarry uvádí ve svém prohlášení, že toto médium “úmyslně uvedlo čtenáře v omyl strategickým vynecháním vybraných odstavců, konkrétních vět, a dokonce i jednotlivých slov, tak aby maskovalo lži”, které trvaly déle než rok.  

Vévoda ze Sussexu také srovnával zacházení se svou manželkou s postojem médií k jeho matce Dianě, která zemřela při autonehodě v roce 1997. “Viděl jsem, co se stane, když je s někým, koho miluji zacházeno jako by nebyl skutečný člověk. Ztratil jsem matku a nyní se musím dívat na to, jak se moje manželka stává obětí stejných mocných sil,” napsal a dodal, že jeho nejhorší noční můrou je, že se bude historie opakovat. 

Čtěte také:
Mohli byste laskavě přestat soudit Meghan jako matku?
OPRAVDOVÝ PŘÍBĚH: Jak se Meghan a Harry seznámili? Šli na rande na slepo
William a Harry prozradili, jak probíhal jejich poslední telefonát s princeznou Dianou

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama