Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Princ Charles má koronavirus. Jak je na tom následník trůnu? 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/25.3.2020
A co královna? Je v pořádku?    

Princ Charles (71 let) byl pozitivně testován na koronavirus. Tuto zprávu oficiálně zveřejnil Clarence House, nynější sídlo následníka trůnuVévodkyně z Cornwallu Camilla je zatím v pořádku. Podle královského prohlášení je nyní zřejmé, že Charles má pouze mírné příznaky a zatím zůstává v dobrém zdravotním stavu.  

Charles přebývá v poslední době na panství v Balmoralu ve Skotsku, kde pracuje se svou manželkou. Vévoda je nyní v karanténě, izolován od Camilly. Zatím není jasné, kde přišel do kontaktu s virem, ovšem nedávno se zúčastnil oficiální večeře, kde seděl naproti monackému princi Albertovi II. Ten se stal prvním členem královské smetánky, kterého nemoc skolila již dříve tento měsíc 

Je velmi nepravděpodobné, že se Carles setká s jakýmkoliv jiným členem královské rodiny. Královna Alžběta (93) a princ Phillip (98) jsou oba v izolaci na zámku ve Windsoru. Harry a Meghan se nacházejí momentálně v Kanadě a William s celou svou rodinou přebývají Kensingtonském paláci.  

Jakmile Clarence House oznámil zprávy Charlesovi, objevily se obavy o zdraví královny. Mluvčí Buckinghamského paláce však potvrdil, že “její Veličenstvo zůstává v dobrém zdravotním stavu. Královna naposledy viděla prince z Walesu krátce 12. března a dbá na to, aby zůstávala v pořádku.”  

Oficiální prohlášení Clarence House znělo takto:  “Princ Charles byl pozitivně testován na koronavirus. Vykazuje mírné příznaky, ale jinak zůstává v dobrém zdravotním stavu a během posledních několika dnů pracuje z domova jako obvykle. Vévodkyně z Cornwallu byla také testována, ale virus nemá. V souladu s vládními a lékařskými doporučeními jsou princ i vévodkyně v izolaci ve Skotsku. Není možné zjistit, od koho princ virus chytil kvůli vysokému množství závazků, které v rámci své veřejné role během posledních týdnů plnil.” 

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde.

Čtěte také: ČEŠKY V PRVNÍ LINII: Čtěte nový seriál Marie Claire

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole