Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Přestaňte nosit legíny, žádá matka vysokoškolského studenta jeho spolužačky

Text: Ludmila Hamplová, Foto: Unsplash/8.4.2019
Až příště půjdete nakupovat, myslete na matky synů, vyzývá mladé ženy Maryann White, která je přesvědčená o tom, že legíny působí jejím čtyřem synům problémy.

Jsou snad ženy zodpovědné za to, jak se kvůli jejich oblečení cítí muži v okolí? Zní to možná jako dost zvláštní otázka, ale pro Maryann White, matku čtyř synů, je odpověď zřejmě jasná. Podle ní jsou právě legíny „bolestivě rozrušující“ pro mladé muže a bylo by lepší, kdyby je dívky a ženy nenosily v univerzitním kampusu. V tomto duchu napsala otevřený dopis pro studentské noviny University of Notre Dame v americkém státu Indiana. Na její aktivitu i bouřlivé reakce na sociálních sítích upozornil britský zpravodajský portál BBC News.

„Jsem jen katolická matka čtyř synů s problémem, který mohou vyřešit jen dívky: legíny. Až půjdete příště nakupovat, myslete na matky synů a vyberte si raději džíny,“ navrhla matka studentkám. Její veřejný dopis vzbudil mnoho reakcí nejen mezi studentkami a studenty. Podle naprosté většiny studujících by mělo být svobodnou volbou žen, co si obléknou, a rozhodně by neměly být jakkoliv omezovány.

Studentská skupina Irish 4 Reproductive Health dokonce přišla s nápadem na Leggings Pride Day a na sociálních sítích dokonce vyzvaly všechny bez ohledu na pohlaví k tomu, aby v univerzitním kampusu nosili legíny s hrdostí. Cílem tohoto protestu je ukázat na zastaralé sexistické pravidlo, že právě ženy jsou zodpovědné za chování mužů, a pokud se oblékají „neslušně“, nemají se divit, když se muži sexuálně obtěžují.

Řada studentů a studentek tak na sociálních sítích začala sdílet své fotografie v legínách. Někteří dokonce vyšli v legínách na veřejnosti vůbec poprvé, aby akci podpořili a ukázali, že je na každém, co si vybere za oblečení. „To, co nosím, není sexuální pozvánka k mému tělu,“ tweetovala Nicole Waddick, jedna ze studentek.

Čtěte také:
Dokáže módní návrhář v Čechách vůbec vydělat?
Tahle “směšná” mikro kabelka se stala módní senzací
EKO: EU zvažuje zákaz mikroplastů! 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole