Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Prague Polo Cup 2018

Foto: Prague Polo Cup/19.9.2018
V sobotu 8. září vyvrcholil PRAGUE POLO CUP 2018, který sledovalo téměř 500 diváků. S koňským pólem po celém světě neodmyslitelně spjato i francouzské šampaňské Veuve Clicquot, které pochopitelně nemohlo chybět. Hosté mohli ochutnat Veuve Clicquot Brut Vintage 2008 a Vintage Rosé 2008.
Reklama

V sobotu 8. 9. se nedaleko Prahy v malebném prostředí uprostřed krásné přírody uskutečnil již 6. ročník mezinárodního turnaje v koňském pólu Prague Polo Cup 2018. Farma Levín jako jedna z mála v ČR splňuje přísná kritéria pro konání turnajů v koňském pólu. V rámci 6. ročníku turnaje se utkaly čtyři soutěžní týmy: Alchymist, Oaks Prague, Stars Events a Veuve Clicquot. Týmy tvořili vynikající mezinárodní hráči z Argentiny, České i Slovenské republiky, Maďarska, Řecka, USA a Velké Británie. Vítězným týmem se stal Alchymist. Handicap turnaje byl stanoven na +2.

Duely již tradičně komentoval uznávaný odborník Dean Bedford – srdcem i duší zarytý milovník a hráč koňského póla. Hodnověrně a neopakovatelně dotvářel adrenalinem nabitou atmosféru koňského „rock&rollu“ na hřišti, a to v tandemu s mladým a talentovaným Janem Zavázalem. Ten je stejně jako Dean zároveň hráčem póla i komentátorem. Ve vskutku dravém finálovém utkání zvítězil tým ALCHYMIST v čele s kapitánem Markem Robinsonem (GB) nad týmem OAKS. Na třetím místě skončil tým STARS EVENTS, který v boji o třetí místo porazil tým VEUVE CLICQUOT.

„Letošní Prague Polo Cup byl opravdu výjimečnou podívanou nejen na hřišti, kde hráči spolu s jejich koňmi podávali nevšední výkony,“ hodnotí sobotní finále turnaje Nina Popová, presidentka Prague Polo Cup a dodává: „Pohodovou atmosféru letošního ročníku podpořilo příjemné slunečné počasí, nová lokalita uprostřed přírody stejně jako módní podívaná na přehlídkovém molu i mimo něj.“

Počasí turnaji přálo, což se odrazilo na bohaté účasti široké veřejnosti i pozvaných hostů z české kulturní scény, zástupců mezinárodních společností a zároveň milovníků koňského póla. Tuto výjimečnou sportovně společenskou událost doprovázelo nejen tradiční zašlapávaní drnů, které k tomuto sportu neodmyslitelně patří ale i velmi specifická pravidla v oblékání. Přítomné dámy důsledně dodržely vyžadovaný dress code a i když se turnaj neodehrával v britském Ascotu, bylo se na co dívat. Nechyběly totiž zajímavé klobouky a netradiční fascinátory – tedy výstřední pokrývky hlavy. Prague Polo Cup byl již poněkolikáté zajímavou podívanou nejen na hřišti ale i v hledišti.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama