Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Prada konečně řekla sbohem pravým kožešinám 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/26.5.2019
A my k tomuto rozhodnutí tleskáme! 

Společnost Prada Group oznámila, že již nebude u žádného ze svých modelů ani jiných výrobků používat pravou kožešinu. Ve spolupráci s Fur Free Alliance (FFA) se k tomuto kroku zavázaly značky Mui Mui, Prada, Church's a Car Shoe a toto rozhodnutí bude platné již od kolekcí jaro-léto 2020. Miuccia Prada uvedla, že se budou místo toho “soustředit na inovativní materiály, které jim umožní prozkoumat nové hranice kreativního designu a zároveň tak uspokojí poptávku po etických produktech.”  

Konečně, po letech, kdy byl na společnost vyvíjen tlak z řad podporovatelů práv zvířat, se tento oděvní dům přidá ke značkám jako Gucci, Burberry, Coach nebo Versace, které již pravou kožešinu nepoužívají. Se stále vzdělanějšími spotřebiteli jsou tyto měnící se “návyky” velmi důležité a je nutné, aby luxusní značky přijmuly více odpovědnosti. Nový koncept “etického luxusu” je stále zřetelnější a je ruku v ruce s potřebou společností být více sociálně odpovědné.  

K dnešnímu dni již zahrnuje program FFA více než 1000 společností, a to značí jediné: pravá kožešina již není přijatelným módním trendem.  

Čtěte také:
Vzdá se módní svět po pravé kožešině i vlny?
EKO: Piňatex přináší novou udržitelnou alternativu kůže!
Z čeho se budou vyrábět látky budoucnosti? Zapomeňte na bavlnu!

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama