Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Práce matek dětem neškodí!

Foto: Unsplash/21.1.2019
Zapomeňte na výčitky. Z dětí pracujících matek vyrůstají šťastní dospělí, kterým se navíc daří v jejich vlastní kariéře a lépe zvládají work life balance. 

Neubližuju svému dítěti, když nejsem s ním, ale v práci? Tuhle otázku si klademe snad všechny. Nepříjemné pocity viny zažívají pracující matky, ať už kvůli sobě nebo poznámkám okolí. Americká profesorka ekonomie Kathleen McGinn, která působí na Harward Business School, má ale řadu dobrých vědecky podložených zpráv. Samotný fakt, že matka pracuje, dětem nejen neškodí, ale dokonce může pozitivně ovlivnit jejich budoucnost.

Profesorka McGinn doufá, že práce jejího týmu přinese úlevu všem provinilým matkám, které buď pracovat zkrátka musí, anebo chtějí, zatímco vychovávají své děti. „Řada lidí stále věří, že matky malých dětí, které pracují, to dělají na úkor ‚dobra‘ svých dětí. Proto jsou naše zjištění podle mého názoru důležitá. Tak, jak postupně více chápeme, že naše děti netrpí, tak také postupně snad odejde i naše vina.“Nejde ale o výchovu šťastnějších dětí. „Když se žena rozhodne pracovat, je to její osobní volba. Rozhodnout by se měla na základě toho, zda chce nebo potřebuje pracovat, ne na základě toho, zda tím ublíží svému dítěti. Protože mu tím neublíží,“ uklidňuje McGinn.

Přečtěte si celý článek v únorové Marie Claire, kterou najdete právě teď na stáncích. 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole