Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Pouze 13 % milionářů si myslí, že jsou bohatí 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/8.8.2019
A je to opravdu o tom, kolik máte na účtě?  
Reklama

Nedávná studie Ameriprise Financial ukázala, že pouze 13 % milionářů si myslí, že jsou opravdu bohatí a označují sami sebe za vyšší třídu. Tento výzkum zahrnoval více než 3000 respondentů ve věku od 30 do 69 let, přičemž každý musel vlastnit jmění ve výší nejméně 100 000 dolarů (tedy cca 2 300 000 Kč) a 700 z nich byli dokonce dolaroví milionáři. 

Když byly tito lidé tázáni, aby klasifikovali svůj ekonomický status, pouze 13 % z nich se označilo za “bohaté”. Většina (tedy 60 %) se ztotožňovala spíše s vyšší střední třídou a 25 % dotazovaných by prý patřilo do třídy střední. Zbylá 4 % respondentů pak sami sebe považovali za chudé.  

“Pravdou je, že dokonce i lidé, kteří nashromáždili sedmi ciferné jmění, žonglují s mnohými finančními přáními, metami a potřebami,” uvedla v tiskové zprávě Marcy Keckler víceprezidentka pro strategii a finanční poradenství ve společnosti Amerprise. “Je třeba pečlivého plánovaní, aby finančníci dosáhly milníků, které si sami stanovují, a to i v případě, že mají vybudované 'pohodlné hnízdo'.  

Tato studie mimo jiné ukazuje i známou pravdu, jak je bohatství subjektivní a relativní. Další výzkumy ukazují, že průměrný člověk má pocit, že bohatý je ten, kdo má alespoň 2.3 miliony dolarů (tedy něco přes 50 milionů korun). Ovšem samozřejmě zaleží i na místě, kde žijete. Takže je důležité si pamatovat, že existují důležitější věci, než jsou peníze a bohatství není jen o tom, mít hodně peněz, ale hodně příležitostí...  

Čtěte také:
5 způsobů, jak zvládnout finanční úzkost
Celebrity, které žijí skromněji než vy!
Víme, kolik mají "na účtě" jednotliví členové královské rodiny! 

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama