Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Potřebují ženy orgasmus? ANO! Proč ho tedy zažívají méně než muži?

Text: Terezie Krejbychová, Foto: Unsplash/19.9.2018
Pouze 65 % heterosexuálních žen dosáhne během sexu s partnerem vyvrcholení. Jenže hetero muži mají orgasmus takřka pokaždé, když se pustí do sexu. Vyvrcholení zažije 95 % z nich.

Fascinace ženským orgasmem je tu odpradávna. Zkoumal ho již Aristoteles. Asi by nám to, ženám, mělo lichotit. Tolik zájmu. Ale právě tato neustálá fascinace a potřeba se ženským orgasmem zabývat je spíše smutným ukazatelem skutečnosti, že ani v dnešní době není brán jako něco samozřejmého. Pozastavuje se někdo nad tím, že se chlap při sexu udělá? Nikoli. Ale v případě ženy je to cosi nadstandardního.

Pouze 65 % heterosexuálních žen dosáhne během sexu s partnerem vyvrcholení. Jenže hetero muži mají orgasmus takřka pokaždé, když se pustí do sexu. Vyvrcholení zažije 95 % z nich. Pro srovnání 86 % leseb má orgasmus „vždy“ nebo „obvykle“. I proto si směle troufáme tvrdit, že není neorgastických žen, je jen nekompatibilních mužů. Může za to penis.

Zajímá vás více? Zbytek článku o ženském orgasmu si můžete přečíst v říjnovém čísle Marie Claire, které najdete právě na stáncích! A věřte nám, tohle si nechcete nechat ujít... stejně jako příští orgasmus. 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole