Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Poslední přehlídka Karla Lagerfelda pro Chanel byla plná slz

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Chanel/6.3.2019
Tahle fashion show se zapíše do módních dějin! 
Reklama

V úterý 5. 3. představil Chanel svou fall/winter kolekci na rok 2019 a proměnil pařížský Grand Palais v pohádkový zasněžený alpský ráj, ve kterém modelky jako Cara Delevingne, Kaia Gerber nebo Penelope Cruz vzdaly hold Karlu Lagerfeldovi na jeho poslední přehlídce. A tohle rozloučení se rozhodně neobešlo bez slz!  

Lagerfeld byl známý svými pompézními přehlídkovými sety, ovšem tentokrát opravdu překonal i sám sebe. Rozhodnutí vytvořit z Grand Palais zasněženou alpskou romantickou vesnici však nenechalo nikoho chladným. Naopak. Kompletní atmosféru s ledovými stromy, zmrzlými horami a lyžemi do toho posledního detailu dokresloval falešný kouř z komínů...  

Všichni účastníci této velkolepé akce samozřejmě uctili smrt Karla Lagerfelda minutou ticha, při které se na mole objevily modelky v řadě, aby vyjádřily svůj respekt. Ticho prolomil až Karlův hlas, který se ozval z reproduktorů... Tato show se ukázala být velmi emotivní a když došlo na finále, kde se modelky vydaly naposledy na molo s písní Heroes od Davida Bowieho v zádech, nejedna si musela utírat uslzenou tvář. Od diváků si tato přehlídka vysloužila potlesk ve stoje.  

Hosté opouštěli celý event s velmi nostalgickou upomínkou v ruce. Byla jí kresba Karla Lagerfelda po boku Coco Chanel s nápisem “The beat goes on.” tedy “Tlukot pokračuje.” A my musíme uznat, že tohle byla opravdu show na kterou se nezapomíná, stejně tak jako byl Karl osobností, která bude žít v našich srdcích navždy.  

Ty nejlepší looky z kolekce Chanel fall/winter 2019

Čtěte také:

ROZHOVOR: Karl Lagerfeld se spisovatelkou Christine Angot

Lagerfelda nahradí v Chanelu stážistka 

Na Netflix přichází dokument o Chanelu 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama