Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Pokojové rostliny, které můžete klidně pěstovat, pokud zabijete i umělé květiny

Unsplash
Text: ALŽBĚTA DYTRYCHOVÁ, Foto: Unsplash/15.9.2020
Tyhle pokojovky přežijí úplně všechno a jsou tudíž bezpečné i pro ty největší zabijáky rostlin. 
Reklama

Vztah s rostlinami je komplikovaný. Buď se o ně natolik staráme, až samou láskou uvadnou a následně se odeberou do rostlinného nebe. Nebo jsme krkavčí matky a o rostlinku pečujeme sporadicky. Výsledek? Opět rostlinný nebožtík! Pokud už nechcete být rostlinným katem a přejete si, aby váš domov doslova jenom vzkvétal, pak můžete zapeklitou situaci vyřešit nákupem rostlin, které mají tuhý kořínek!

ALOE VERA

Kdo by neznal aloe veru? Rostlina, na kterou v posledních letech nedá dopustit kosmetický průmysl, je skvělou volbou pro všechny kytkovrahy. Jde totiž o trvalku, která nepotřebuje velkou péči. V zimě ji můžete mít v obývacím pokoji, v létě si bude v poklidu hovět na balkónu nebo terase. Její původ nalezneme na Arabském poloostrově, a tak se nemusíte bát, že ji sluníčko spálí. Naopak aloe vera pomůže od spálenin vám. Stačí, když si uříznete její list a tekutinou potřete spálené místo. 

TCHYNIN JAZYK

Její pravé jméno je Sanseveria, ale díky dlouhým a špičatým listům se jí přezdívá tchynin jazyk. Stejně jako tchyně je i ona nezničitelná a vytrvalá. Zároveň rostlina v místnosti udržuje chlad a bez problému odstraní toxiny jako benzen nebo formaldehyd. Nejvíce si libuje na přímém slunci, a tak ji můžete usadit na parapet. Pokud ale nemáte široké parapety, pak s přehledem zvládne i život v temnějším koutku. Tchynin jazyk je jednoduše nesmrtelný!

TLUSTICE VEJČITÁ

Nenáročnou pokojovou rostlinou je také tlustice vejčitá, pro kterou je charakteristický tlustý stonek a masité listy. Obecně se doporučuje, abyste rostlinku umístili na světlejší místo, v opačném případě by hrozilo, že zahyne. Na druhou stranu se tlustice neřadí mezi "pijany", a tak vám jistě odpustí, když ji občas zapomenete zalít. 

LOPATKOVEC

Dobrou zprávou je, že lopatkovec vždycky uteče hrobníkovi z lopaty! Původem tropická rostlina si totiž dokáže zvyknout prakticky na cokoliv. Je pravdou, že v létě potřebuje o trochu více vody, avšak časté přelívání rostlině škodí. Navíc lopatkovec má rád klasickou pokojovou teplotu, tedy 18 až 23 stupňů, a radost mu vyloženě uděláte tím, když ho posadíte do polostínu. 

ZELENEC

Pravda, možná by neobstál v Miss Pokojovka, ale to neznamená, že si nezaslouží šanci. Zelenec je vděčnou rostlinou, která vydrží snad veškeré lidské zacházení. Ke štěstí mu stačí, když ho jednou týdně zalijete a najdete mu světlé místo. Následně se vám odvděčí krásně zelenou barvou i tím, že v místnosti pročistí vzduch. No není to rostlina značka ideál?

Napsáno pro Marianne.cz

Čtěte také: 6 typicky jarních potravin, ze kterých uděláte skvělé a zdravé recepty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama