Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Podcast - Superženy Marie Claire

Vystudovala Harvard Medical School, stala se ambasadorkou Organizace spojených národů, ovšem známá je především tím, že založila neziskovou organizaci Loono, která naučila už 80 tisíc lidí, jak předcházet závažným onemocněním. I díky tomu ji časopis Forbes zařadil do svého žebříčku 30 pod 30. To je ovšem jen zlomek toho, čemu se věnuje. Jejím tématem je aktuálně soustředit se na sebe sama, konečně si udělat atestaci a stát se doktorkou. Poslechněte si inspirativní díl podcastu Superženy s Kateřinou Vackovou.  

Je jednou z nejvýše postavených žen v českém bankovnictví. V ČSOB má na starosti lidské zdroje, což představuje asi 2300 lidí, kompletní bankovní IT, technologie, inovace i Hypoteční banku. Podle časopisu Forbes patří mezi nejvlivnější ženy Česka. Také má dvě děti, manžela, a ještě stíhá běhat. Kde bere Marcela Suchánková čas pro sebe? A jaké je to pracovat v jedné firmě neuvěřitelných 23 let? To se dozvíte v dalším díle našeho podcastu Superženy.

Věda nyní hraje prim v našich životech. Předsedkyně Akademie věd ČR, biochemička a matka Eva Zažímalová mluvila s Pavlínou Wolfovou v našem podcastu Superženy o aktuální situaci způsobené novým typem koronaviru, o postavení žen ve vědě a také se dotkly všudypřítomného tabu kariéra vs. rodina. Jak se Eva vypořádala s tím, když jí chodily emaily typu “patříte k plotně” nebo “nebuďte mužatka” a co by doporučila ženám, které chtějí jít podobnou profesní cestou jako ona?  

Anna Marešová se dostala do povědomí veřejnosti, když navrhla designové erotické pomůcky a založila značku Whoop.de.doo. Mimo jiné se však věnovala i produkční činnosti, když zastupovala skupinu Tata Bojs nebo se podílela na Letních Shakespearovských slavnostech. Pracovala však tři roky i jako asistentka kouzelníka, protože sama říká, že “život je plný překvapení”. Pavlína Wolfová se v našem podcastu Superženy dozvěděla nejen to, zda je dobře řídit se heslem: “Člověk si vše udělá nejlépe sám - v byznysu, a dokonce i s tím vibrátorem.” 

Petra Balvínová je jednou z nejúspěšnějších módních návrhářek u nás. Šije tak, abyste si sami nehlídali, že máte na sobě něco výjimečného, komplikovaného, ale aby to ocenilo vaše okolí. Její značka TIQE má jedinečnou klientelu, která se v Čechách jen tak nevidí. Petra však zůstává pokorná i přes to, že si dnes již může dovolit odmítat zakázky. Její životní cestou vás provede Pavlína Wolfová v podcastu Superženy.  

Na informatiku se Dita Přikrylová původně přihlásila jen kvůli lásce k číslům. Brzy jí ale začala připadat tak vzrušující, že být datovou analytičkou jí nestačilo. Proto v pouhých čtyřiadvaceti letech založila organizaci Czechitas, s ambicí vzdělávat ženy v oblasti IT. Jejím krédem byla diverzita a ta ji provází dodnes. Od září totiž v pouhých jednatřiceti letech zaujala pozici ředitelky pro diverzitu, inkluzi a spolupráci s komunitami ve společnosti Avast - globálním antivirovém gigantu. Pavlína Wolfová v našem podcastu Superženy zjistila, jak ji ovlivnila osoba jejího otce, dozvěděla se, proč IT firmy vůbec potřebují ženy a jak moc je důležité se ptát a nebát se chybovat.  

Kamila Zlatušková je producentkou, scenáristkou, dramaturgyní, režisérkou, vyučující na FAMU a ředitelkou festivalu Serial Killer. Tato neobyčejná žena ovšem mluvila s Pavlínou Wolfovou i o svých pracovních neúspěších. Když ji nečekaně vyhodily z České televize a nabídli jí pozici, na které tam před deseti lety začínala, tuto zkušenost samozřejmě provázely slzy a zklamání. Místo toho, aby se však příliš litovala zvolila cestu sebereflexe a těšila se na novou kapitolu v životě. V dalším díle podcastu Superženy jsme s ní ale probrali i otázku svobody, zamysleli jsme se nad tím, jak může bezpráví člověka formovat a dostali jsme se i na téma politické satiry.  

Odešla z tehdejšího Československa do Británie, vystudovala, zamilovala se, vdala a porodila 4 syny. Po 10 letech na mateřské se Rostya Gordon-Smith rozhodla vrhout do světa byznysu, a udělala to s takovým elánem, že se zařadila mezi 50 nejlepších HR manažerů na celém světě! Když tehdy ve 40 letech začínala kariéru, byla vetřelcem v prostředí ovládaném muži. Už tři desítky let se proto snaží ukázat, že ženský styl vedení není v týmu nepřátelským prvkem, ale cenným přínosem. A i v tom je nesmírně úspěšná. Poznejte jednu z nejzajímavějších žen na české scéně!

Daniela Pešková, nejvýše postavená žena v českém bankovnictví a „dvojka“ ve vedení České spořitelny, na dokonalé manažerky nevěří. „Je to jen reklamní nálepka, udržovat křehkou rovnováhu mezi kariérou a rodinou je každodenní boj,“ říká žena, která se o sobě nebojí pochybovat. Vedle disciplíny je podle ní klíčem k úspěchu, který všechny Superženy Marie Claire spojuje, optimismus. „Je třeba, aby byl člověk zvídavý, nadšený a možná i trochu naivní,“ je přesvědčená. Zjistěte, co moderátorce Pavlíně Wolfové v otevřeném a inspirativním rozhovoru prozradila dál!

„Je důležité naslouchat sama sobě,“ říká Barbora Chuecos, která se po dvaceti letech na pozici CEO globální kosmetické firmy po zralé úvaze rozhodla svět vysokého byznysu opustit a věnovat se svému autistickému synovi. S moderátorkou Pavlínou Wolfovou mluvila třeba o tom, proč věří, že všechno v životě se děje pro naše dobro, nebo o tom, jak odchod z managementu v jejím životě spustil očistný proces.

Magdalena Souček, Country Managing Partner společnosti EY, moderátorce Pavlíně Wolfové prozradila, jaké to bylo, začínat v emigraci odříznutá od rodiny úplně znova v jiném oboru, ale také, jak vypadalo v divokých 90. letech zakládání české pobočky nadnárodního poradenského kolosu. “Dělám naplno, co mě baví, slaďování pracovního a soukromého života pro mě nikdy nebyl problém,” říká žena, jejíž síla a noblesa jsou nesmírně inspirativní. 

„Mám jasnou vizi, čeho bych chtěla dosáhnout,“ říká Pavlína Louženská. V novém podcastu si o své vizi členka správní rady Transparency International, jejímž světem jsou déle než 10 let sociální sítě, povídala s Pavlínou Wolfovou. „Na sociálních sítích vytváříme editovanou verzi svého života. Taková ale realita není,“ tvrdí žena, kterou zaměstnali ti nejlepší. „Lidé vás učí, jak si vytvořit příběh, který má nejvíce lajků. V něčem je to děsivé,“ říká na rovinu Pavlína. Třeba ale právě vám pomůže najít skutečně autentickou story, v níž jste nejlepší vy…

Je ztělesněním českého UNICEFu: Pavla Gomba, dlouholetá ředitelka české pobočky jedné z nejvýznamnějších humanitárních organizací na světě, mohla jako absolventka VŠE vplout do podnikatelského rybníčku, ale místo toho zasvětila svůj život pomoci lidem. „S nikým bych neměnila, stále mě to motivuje a nabíjí,“ říká žena, která má Afriku ve svém nitru. Poslechněte si v novém podcastu Marie Claire, jaké to je, když se spojí srdce s rozumem!

„Mám pocit, že žiju tři životy naráz,“ říká producentka a režisérka Hana Třeštíková. Od roku 2011 produkuje filmy a pořady ve vlastní firmě, v roce 2014 se stala členkou zastupitelstva Prahy 7, o čtyři roky později už ji vidíme na pražském magistrátu. S Pavlínou Wolfovou si povídala o tom, co ji přimělo vstoupit do politiky, jak se žije v několika životních rolích naráz či o čem sní. „Asi v sobě máme s mámou chuť přijímat výzvy a měnit svět k lepšímu,“ říká dcera dokumentaristky Heleny Třeštíkové, které se daří měnit zdánlivě idealistickou vizi ve skutečnost.

Dříve auditorka, finanční a poté generální ředitelka velké firmy, dnes konzultantka. Dlouhodobými tématy Martiny Grygar Březinové jsou diverzita a odpovědný leadership. „Leader je někdo, kdo žije svůj život v souladu sám se sebou a je inspirativní pro ostatní,“ říká žena, která věří, že dnes je pro správného vůdce důležitá spíše emoční inteligence než technické dovednosti, na kterých se stavělo v minulosti. V novém podcastu se například dozvíte, v čem start-up funguje jinak než korporace či jaká zaásadní změna se udála ve vnímání školství, ale to není zdaleka vše...

„Když něco začnu, chci to dokončit,“ říká Tereza Srbová, která už za studií pronikla do nejvyšších pater světového modelingu. Spolupracovala se značkami nejzvučnějších jmen, ale nezamotalo jí to hlavu. Zvládla dokončit svůj vysokoškolský obor – kulturní antropologii –, ale to jí nestačilo: po vysoké škole se vrhla do nejistých vod britského a amerického filmu, a plave v nich velice úspěšně. Už v prvním snímku hrála po boku takových hvězd, jako jsou Naomi Watts či Viggo Mortensen. Z naivní romantičky se stala cílevědomá žena, která v novém podcastu nabízí úžasnou dávku inspirace.

Barbara Nesvadbová na sebe prozradila leccos zajímavého: třeba že má ve zvyku vracet snubní prsteny, a tak jí jednou krabička od Cartiera proletěla okolo spánku. Dnes se stejným entuziasmem, s jakým 17 let vedla módní ​magazín, provozuje dobročinnost: Založila nadační fond BeCharity. Ten zaměstnává mentálně postižené dospělé a pomáhá handicapovaným dětem a Barbara díky tomu prožívá své sny. Zjistěte, co autorce bestsellerů, která žije na venkově se třinácti zvířaty, vrací do života štěstí!

Lenka Helena Koenigsmark vede marketing firmy Mattel v ČR, SR a v Maďarsku. Mezi hračkami se pohybuje celý profesní život, ale Barbie poprvé držela v ruce před šesti lety. Má totiž tři bratry a sama znala hračky spíše klučičí. Vývoj ikonické panenky směrem k diverzitě a zobrazování světa takového, jaký je, ji moc baví – na rozdíl od účetnictví. S Pavlínou Wolfovou si povídala mimo spousty dalších věcí také o tom, jaké plány a touhy vážou Barbie se slovenskou prezidentkou! 

Narodila se, aby v lidech probouzela jedinečnost. A to se jí daří maximálně! Je zakladatelkou a CEO mezinárodní společnosti Atairu, která je jedničkou v leadershipu u nás. Spolupracuje s tisíci lídry ve více než dvou stech společnostech, ze čtrnácti zemí světa. Má titul z Harvardu, pracovala pro OSN a k tomu stíhá být matkou tří dětí a manželkou. Dynamická a podnikavá blondýnka Radka Dohnalová nám prozradila v čem se skrývá její síla a proč pro ni byla osobní proměna více než studium na jedné z nejprestižnějších škol na světě.  

Vystudovala politologii a historii na nejprestižnější univerzitě světa v Oxfordu a jejími semináři prošlo 4000 žen. Lilia Khousnoutdinová je sice partnerkou miliardáře, ale v zásadě žije stejně, jako když ho ještě neznala. Je mimo jiné ceremonialistkou, zajímá ji tedy, jak provést člověka velkými životními změnami smysluplným způsobem, ale je také úspěšnou podnikatelkou, která vybudovala prosperující firmu s výrazným etickým přesahem. Zjistěte o ní více v novém podcastu Marie Claire! 

V marketingu je důležité jít od vizionářského vidění světa ke konečnému detailu. Musela jsem se ale odnaučit chtít to všechno udělat sama, říká Ivana Šedivá, která sedm let v McDonald's pracovala jako marketingová ředitelka pro ČR a SR. Poslechněte si rozhovor, který Pavlína Wolfová vedla s touto úžasnou ženou, která věří, že člověk nemá šanci uspět se strategií, vizí či plánem, pokud není autentický, potápí se, zpívá ve sboru a cvičí tchaj-ťi.

Síla rodiny, hrdost, sounáležitost, vlastenectví. Hodnoty, jež vyznává Renata Mrázová, která v Nizozemsku vedla HR oddělení globální společnosti NN group. Byznys je nádherný, myslí si inspirativní matka dvou dcer a Chief People Officer Home Creditu, která si s Pavlínou Wolfovou povídala o tom, že manažeři jsou obyčejní lidé i třeba o tom, že někdy relaxuje tím, že si vytvoří excelovou tabulku.

Je známější ve světě než v Čechách, topmodelka, režisérka, scénáristka, herečka, producentka a spisovatelka Eva Doležalová moc dobře ví, že je třeba mít velké cíle, protože jen tak se mohou dostavit velké výsledky. V Hollywoodu je jako doma, tyká si s těmi největšími hvězdami v oboru, a to jí ještě ani nebylo třicet. Jak se stala z šikanované dívky z Brna, které spolužáci říkali “bobr” úspěšná a vyrovnaná dáma? Kde pramení její láska k filmu a proč točí psychologické thrillery? O tom všem si s Evou “Doll” povídala Pavlína Wolfová.  

Chce dobýt celý svět a překonat miliardovou hranici tržeb – a má k tomu skvěle nakročeno. 1. dáma české e-commerce Simona Kijonková už od dospívání místo o princi na bílém koni snila o podnikání. Poslechněte si rohovor o tom, kdo majitelku Zásilkovny jako jediný podržel, když spadla na úplné dno a všichni se od ní odvrátili, proč dodnes jezdí MHD nebo proč za jednu ze stěžejních vlastností úspěšného člověka považuje pokoru.

Jen pár dní před volbou, po níž se stala jedinou ženou v čele parlamentní strany, si Markéta Pekarová Adamová povídala s Pavlínou Wolfovou o ženách nejen v politice. V rozhovoru se dozvíte, jaký je její životní cíl – a že překvapivě s politikou nemá nic společného, nebo třeba jaký je její manžel či kdo je jejím velkým vzorem. A taky jak dalekosáhlé důsledky měla arogance Jiřího Paroubka nebo že „domácí“ Markéta se od té za jednacím stolem dost liší. Zaposlouchejte se, stojí to za to!

Pohybuji se dopředu pragmatickým tempem, říká Senta Čermáková, ředitelka pro inovace společnosti Deloitte. Její muž ovšem tvrdí, že si v hlavě vyrábí drogy, protože toho stíhá neuvěřitelně moc: Vizionářka, mentorka, vyučující kritického myšlení, manželka a matka, dle vlastních slov inženýr rodiny, tráví čas se svými blízkými, běhá, cestuje a spí ideálně 8 hodin. Pavlína Wolfová si s ní povídala o tom, že ženy do leadershipu místo ega promítají mateřskost a empatii, o startupech jako tykadlech vývoje, o generaci, která už naštěstí gender ani národnost neřeší, ale také o tom, jaké to je, stát se postavičkou v manželových stand-up výstupech.

V roce 2007 zdolala nejvyšší vrchol světa Mount Everest, letos Klára Kolouchová přidala Kančendžengu i Horu smrti, obávanou K2. S Pavlínou Wolfovou si ale povídala nejen o lezení. Řeč přišla také na další vrcholovou disciplínu – vysoký management, ale i na rodinu a na to, která z kamarádek naší moderátorky nosí ty nejbarevnější boty.

Budoucnost patří ženám! Na tom se jednoznačně shodly dvě navýsost zajímavé osobnosti, Diana Rádl Rogerová, vedoucí partnerka společnosti Deloitte, a moderátorka Pavlína Wolfová. Diana ale Pavlíně v rozhovoru prozradila mnohem víc: třeba čím chtěla být jako malá, co to znamená vést firmu 21. století či jak vypadá inkluzivní leadership v praxi. A protože jsou to ženy silné a inspirativní ve všech směrech, řeč došla i na luxusní obutí! Poslechněte si jejich rozhovor, protože vám vlije do žil chuť dělat věci jinak!

Podcast si můžete poslechnout také na Spotify a Apple Podcasts.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama