Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

PODCAST: Daniela Pešková ví, že křehká rovnováha mezi kariérou a rodinou je boj

Archiv
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Facebook/16.9.2020
V dalším díle našeho podcastu Superženy s Pavlínou Wolfovou vám představíme opravdu výjimečnou ženu. Je jí Daniela Pešková z České spořitelny. 
Reklama

Daniela Pešková, nejvýše postavená žena v českém bankovnictví a „dvojka“ ve vedení České spořitelny, na dokonalé manažerky nevěří. „Je to jen reklamní nálepka, udržovat křehkou rovnováhu mezi kariérou a rodinou je každodenní boj,“ říká žena, která se o sobě nebojí pochybovat. Vedle disciplíny je podle ní klíčem k úspěchu, který všechny Superženy Marie Claire spojuje, optimismus. „Je třeba, aby byl člověk zvídavý, nadšený a možná i trochu naivní,“ je přesvědčená. Zjistěte, co moderátorce Pavlíně Wolfové v otevřeném a inspirativním rozhovoru prozradila dál!

Jak vypadá váš obyčejný pracovní den? 
Vstávám po půl sedmé a okolo sedmé budím zbytek rodiny. Mám na  starosti oblékání dětí a manžel zatím připravuje snídani. Vezu dceru do školy a pak pokračuji do práce, první schůzky mám v půl deváté. Dva dny v týdnu bývám na centrále v Praze, to pak končím obvykle po 18., vyzvedávám dceru z tréninku a jedeme domů. S manželem se střídáme v přípravě večeře, děti chodí spát okolo deváté večer. Není výjimkou, že večer ještě pročítám emaily nebo se připravuji na další den. Ve dnech, kdy jsem v regionu nebo ve Vídni, zůstávám obvykle přes noc mimo domov a druhý den se snažím přijet dříve a třeba vyzvednout malého ze školky. V minulosti se mi vyplatilo mít jeden den bez schůzek, přemýšlet co dál, jen tak si věci skicovat a hodnotit, jestli se v práci soustředím skutečně jen na to podstatné.

Kdo nebo co vám nejvíc pomáhá zvládnout práci a starost o rodinu?  
Jsem rodačka z Prahy, a tak to mám jednodušší než některé mimopražské kolegyně v tom, že mám nablízku mámu, která nám hodně pomáhá. Navíc ráda. Hlavně s mimoškolními aktivitami dětí a v momentech, kdy jsme oba s manželem mimo domov. Můj manžel je podnikatel, což mu dává větší flexibilitu svůj čas organizovat a přenášet tak na sebe větší část rodičovských povinností. Navíc byl sám úspěšným bankéřem, takže velmi rozumí tomu, co dělám a je schopen se ztotožnit s mými starostmi a přispět nechtěnou radou. Zní to jako banálnost, ale možná právě proto já mohu dávat práci více než jiní.

Existuje podle vás „správná doba“ na to mít děti (vzhledem ke kariéře)? Nebo jde o něco, co si člověk naplánovat nemůže? 
Správná doba je ta, kdy otěhotníte s někým, o kom víte, že by měl být otcem vašich dětí. A je jedno, v jakém stadiu budování kariéry jste. Děti jsou důležitější než kariéra. Sama jsem měla štěstí, že jsem děti mít mohla hned, kdy jsem věděla, že je chci. Nemá cenu kvůli mateřství oddalovat budování kariéry a naopak. Znám ženy, kterým se podařilo vybudovat kariéru, a děti měly už ve dvaceti. Znám i ženy, které úspěšně vybudovaly kariéru a měly děti až ve čtyřiceti. Je to individuální, doporučuju všem dát na svůj vlastní instinkt více než na rady okolí a společenské konvence. Jedno je ale neoddiskutovatelné – zatímco kariéru si s trochou štěstí můžete vybudovat kdykoliv, možnost mít děti je časově omezená.

Tuto epizodu podcastu SUPERŽENY sponzoruje Česká spořitelna. 

Čtěte také: PODCAST: Barbora Chuecos ví, jak je důležité naslouchat sama sobě

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama