Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Počesku: Co musíte vidět ve východních Čechách

Text: David Broda a Jonáš Mejtský, Foto: Archiv firem/1.5.2019
Až budete přemýšlet, kam vyrazit na výlet, vzpomeňte si na nás. Toyota a Lexus společně přináší seriál, který pomůže vymyslet program na víkend, najít zábavné cíle na dovolenou v Česku, a především poznat zemi, ze které často odjíždíme na druhý konec světa, přestože dost dobře nevíme, jaké krásy se skrývají jen pár kilometrů za naším městem.

Na hokej i na hrad
První díl seriálu Počesku přibližuje východní Čechy. Kraj, kde o vaši pozornost soupeří Hradec Králové, město architekta Gočára plné parků a kultury v každé roční době, s Pardubicemi, městem perníku, hokeje, krásného Pernštýnského náměstí a nedalekého hradu Kunětická hora. Mimochodem, přes léto se přímo v areálu hradu konají představení Východočeského divadla. Jedním z novějších pardubických cílů jsou skvostné Automatické mlýny, v jejichž areálu vzniká jedna nová kavárna za druhou.

Historická i moderní Litomyšl
Kromě nich tu také je Litomyšl, historická, a přesto čím dál modernější. Vydejte se do místního renesančního zámku a v jeho zahradách pak obdivujte sochy Olbrama Zoubka. Pro ještě větší dotek současnosti zajděte k minimalistickému kostelu z roku 2010, jehož autorem je architekt Zdeněk Fránek. Pokud jste spíš fanoušci historie, zaujme vás barokní Kostel Nalezení svatého Kříže ze začátku 18. století.

Česká nej
Jestli vás zajímají česká nej, zajeďte si do Vysokého Mýta, kde je největší čtvercové náměstí v republice. Krásnou zastávkou je i nedávno obnovený kostel svatého Petra a Pavla ve Slatině u Vysokého Mýta. Zajeďte sem až za tmy - bývá krásně nasvícený.

Sečská přehrada
Milovníci přírody se mohou vydat do okolí Chrudimi - k Sečské přehradě. Projeďte ji na lodičce nebo šlapadle úplně celou - od koryta řeky Chrudimky až k přehradní hrázi. Kousek od ní si dejte siestu na kouzelném ostrůvku. Krásný výhled na něj je z nedaleké skály, od zříceniny hradu Oheb.

Léto pod stanem, víkend na rybách
Na český road trip se sbalte do Corolly Tourig Sports. Do ní se přehledem naskládají nejen děti a všechny jejich nezbytnosti, ale třeba stan nebo rybářské náčiní - přímo u Sečské přehrady je kemp, a rybolov je tady povolen.

Čtěte také:
8 tipů, jak si užít jaro v Praze i mimo ni
CESTOVÁNÍ: Prodloužený víkend v Portu
30 + 1 songů, které vám nesmí chybět v cestovatelském playlistu

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole