Přejít k hlavnímu obsahu

Planeta nebo plasty? Vyberte si. Je to na vás.

Text: Tatiana Urbanová, Foto: National Geographic/31.7.2018
"Je to jen jedno brčko," řeklo si sedm miliard lidí.  

Časopis National Geographic zahájil šokující kampaň s názvem Planet or Plastic (Planeta nebo plasty) s úmyslem upozornit na stále se zvyšující problém umělého odpadu hromadícího se na Zemi. Tím, že ukáže hrozivý dopad, který mají plasty na faunu a floru kolem nás doufá, že změní způsob, jakým spotřebitelé s umělou hmotou zachází.  

"Společnost National Geographic dokumentuje již 130 let příběhy naší Planety a poskytuje veřejnosti po celém světě okno do úžasného světa přírody s jejími krásami i s hrozbami, kterým čelí," uvedl generální ředitel společnosti Gary E. Knell pro Daily Mail. "Naši terénní průzkumníci jsou dennodenně svědky ničivého dopadu umělé hmoty na oceány a situace je čím díl tím horší. Prostřednictvím iniciativy Planet or Plastic chceme sdílet příběhy této rostoucí krize, informovat o výsledcích nejnovějších výzkumů, a hlavně najít cestu, jak zabránit tomu, aby se plasty dostávaly do našich řek, moří a dále..." 

Pokud vám fascinující a dramaticky smutné obrázky v naší galerii neotevřou oči, tak už nic jiného... Necháme je pro vás bez komentáře.  

Planet or Plastic

 

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole