Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Petra Kubínová: Jak se ucházet o svůj „dream job“

Text: Petra Kubínová, Foto: Archiv/22.3.2019
Zůstat sama sebou a ukázat své kvality, je někdy to nejtěžší. Petra Kubínová (37), Learning & Development Manager hotelu Four Seasons v Praze ale ví, jak se dobře připravit na pohovor a získat práci, kterou chcete.

V dnešní době vysokých požadavků, které si často navíc na sebe klademe my samy, je těžké zůstat při pohovoru sama sebou. Myslím si, že obzvláště ženy začnou tím, že porovnávají své kvality s popisem nebo požadavky na danou pozici. Mnohé se pak ani nepřihlásí, protože si nevěří. Moje rada je jednoduchá: „Nedělejte to.“ Je velmi důležité, být připravená se o svoji práci snů od začátku porvat. Uvědomte si své kvality a stavějte na nich.

Jak na to?
• Dobře se připravte.
• Oblékněte se pohodlně a vhodně.
• Přijďte včas (v případě zpoždění se omluvte předem).
• Vystupujte profesionálně, ale HLAVNĚ PŘIROZENĚ!
• Mluvte pravdu.
• Vyvarujte se pomluv a přílišné familiérnosti.
• Buďte zvídavá a hlavně ptejte se!
• Veřte si, stavte na svých kvalitách.
• Ukažte svůj zájem a energii.

Zajistěte si dostatek času. Na předpokládanou délku se můžete předem zeptat recruitera. Obecně se říká, že jeden rozhovor by měl trvat min. 30 minut. První půl hodiny trvá, než se recruiter s kandidátem seznámí, a hodnotit by měl začít až poté. Když se budete potkávat s více lidmi v rámci jednoho termínu, počítejte s dostatečnou časovou rezervou. Není nic horšího, než se nechat vystresovat vědomím, že nestihnete vyzvednout dítě ze školky.

Získejte maximum informací o dané společnosti. Prostudujte si webové stránky, seznamte se s produktem. Důležité je se ujistit, že se vaše hodnoty ztotožňují s hodnotami společnosti. Pokud se hlásíte do společnosti, kterou znáte, která splňujte vaši představu o práci snů, není rovněž dobré přípravu podcenit. Neoznámili nedávno nějaké novinky? Co se o společnosti píše v médiích, jak je vnímána?

Buďte připraveni představit svoje CV. Jde o to být připraven plynule přestavit svoje pracovní zkušenosti, projekty, na nichž jste pracovala, doplnit případné detaily, vysvětlit svoji motivaci ke změně zaměstnavatele.

Čtěte také:
@WORK: Výtahová diplomacie: Ovládáte ji?
IMPÉRIUM RIHANNA: Jak dokázala obrátit slávu v milionový byznys
LENKA BENCE: Když by šéf mohl být vaším synem…

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole