Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Pes v práci? Ano! Je to dobré pro vaše duševní zdraví 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash, Gifak.net/2.7.2019
Prosím, řekněte to všem zaměstnavatelům! 

Všichni víme, že existuje mnoho důvodů k tomu pořídit si psa. A nejde jen o to, že s ním budete mít spousty roztomilých selfíček a videí. Vědci uvádí, že pokud dítě vyrůstá s tímto čtyřnohým mazlíčkem, je méně pravděpodobné, že bude trpět úzkostmi, spaní vedle psa je prý prokazatelně lepší než vedle člověka, a dokonce v současné době existují i speciálně vycvičení letištní psi, kteří pomáhají se strachem z létání. Takže je celkem jasné, že tito věrní chlupatí přátelé jsou benefitem pro vaše zdraví. Potřebujete stále důkaz? Studie ukázala, že vaše duševní rovnováha může být mnohonásobně vylepšena díky jedné jediné věci: když si vezmete psa do práce.  

International Journal of Workplace Health Management zveřejnil v roce 2012 průzkum, ve kterém se jasně říká, že zaměstnanci, kteří si vzali do práce psa prokazovali nižší hladinu stresu a jejich spokojenost i nálada se zvýšily. Dr. Daniel Allen zvířecí geograf z Keele univerzity uvedl: “Výzkum opakovaně prokázal pozitivní vliv těchto mazlíčků na naše životy. Není divu, že jsou to nejčastěji užívaná zvířata při terapiích a v programech duševního zdraví.”Na společnosti psů je něco zvláštního. I to nejkratší setkání s nimi nabízí přátelství, bezpodmínečnou lásku a zvedne náladu a udělá vám radost. A není takový život lepší?  

Čtěte také:
FOTO: Celebrity a jejich zvířecí mazlíčci
Prada konečně řekla sbohem pravým kožešinám 
JÓGA: Jak přesně se podepisuje na vaši psychiku?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama