Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

PENÉLOPE CRUZ: "Žiju život, po kterém jsem v mládí toužila"

Text: Gabi Wood, Foto: Getty images/20.2.2019
Rodina na prvním místě, tímto pravidlem se řídí hollywoodská hvězda, jejíž kariéru, i manželství s Javierem Bardemem, jí kdekdo závidí. Ale koho ona sama považuje za superženu?
Reklama

Před jedenácti lety jsem strávila několik dní v Madridu s Penélope Cruz. Při sbírání podkladů pro článek jsem doprovázela ji a její sestru Mónicu při zkoušení značkových plavek. Tahle historka dodnes vyvolává mezi mými heterosexuálními kamarády velkou závist. Po nákupech jsme zamířily do domu, kde žily v dětství, v dělnické čtvrti Alcobendas. Obývák sestrám připadal mnohem menší, než si ho pamatovaly, a pak vzpomínaly, jak v neděli celá rodina dělala domácí práce ve spodním prádle, s magneťákem pěkně nahlas. Když jsem si s Penélope sjednala schůzku tentokrát, vzpomněla jsem si na ten víkend zejména proto, že se tehdy zrovna vrátila z Londýna, kam odjela s Javierem Bardemem na koncerty Rolling Stones a Prince. Tenkrát měli čerstvě za sebou natáčení Vicky Cristina Barcelona s Woodym Allenem a kolovaly zvěsti, že spolu chodí – 15 let poté, co natočili první sexuální scény ve filmu Šunka, šunka.

Penélope trvala na tom, že jsou jen kamarádi, ale přitom z ní vyzařovala roztomilá upejpavá radost. Cruz a Bardem se nakonec vzali a mají spolu dvě děti, osmiletého Lea a pětiletou Lunu. Jako jediní dva španělští herci získali oba Oscara. Některá svá nejlepší díla natočili během svého manželství. V roce 2018 přišel do kin film Všichni to vědí od íránského režiséra Asghara Farhádího, v němž podávají fantasticky realistický výkon. I když si manželé v Madridu užívají pohodového rodinného života a dbají na diskrétnost, mají ve Španělsku vyšší postavení než tamější královská rodina. Zpětně mi připadá jasné, že léto v roce 2007, kdy jsme se s Penélope viděly poprvé, bylo bodem obratu.„V mém životě bezpochyby,“ odpovídá Penélope, když jí to připomenu. Trochu nesměle se usměje. „Víte, že je to počátek něčeho, ale nevíte čeho,“ uvažuje. „Teď už žiju… hodně jinak. Ale je to ten život, po kterém jsem toužila už od mládí...

Přečtěte si celý článek v březnové Marie Claire, kterou teď najdete na stáncích. 

Čtěte také:
LA PELÍCULA v únoru pozve na Javiera Bardema s Penélope Cruz i poctu Pilar Miró
Princ William měl údajně těsně před Kate “žhavý románek”
Top seriály a filmové novinky, kterých se v roce 2019 nemůžeme dočkat

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama