Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

PAVLÍNA LOUŽENSKÁ: Tři změny, co si chci po karanténě nechat navždycky

Unsplash
Text: Pavlína Louženská, Foto: Unsplash/25.8.2020
„F*cking mint.“ výraz, který používají puberťáci na TikToku, když něco nejde podle plánu. A nálada, která se teď šíří světem. Je to jako by černý mrak bezvýchodné deprese vnikl do pračky našeho růžového světa a všechno obarvil o tři odstíny temněji. Tak jsem vybrala ty příběhy, které mi poslední týdny zlepšovaly pohled na svět.
Reklama

1. Změna přístupu

Moje máma (65) celé roky odmítala cokoliv udělat online a za poslední týden objevila na internetu květinářství Loukykvět, bio maso od The Real Meat Society a stáhla si ZOOM, aby mohla cvičit se svojí oblíbenou fyzioterapeutkou, a dojatě mi volá s každým objevem. A stejně tak se změnila i spousta zaměstnavatelů, kteří celé roky odmítali práci z domova nebo videokonference. Jsou věci, které doufám, že jen tak nezmizí.

Tip: Knihu Práce na dálku od Jasona Frieda vydal v češtině Jan Melvil Publishing. Poradí, jaké nástroje si vybrat i jak se z toho celého nezbláznit.

2. Zkusit se má všechno

Svět se mění, a tak kdy jindy se naučit něco nového než teď. I protože je aktuálně stále většina kurzů zdarma. Tak vyzkoušejte všechno a nechte si jen to, co vás baví. Já teď koukám na kurzy programování na junior.guru. Na jazyky mám stažené Duolingo a meditovat se učím díky Headspace. Kliky trénuji s Kirsty Godso v Nike Training Club a pokusy o stojku zvládám během livestreamů na Instagramu: s Yoga Movement cvičí většina mých kamarádek. Na focení nebo Photoshop má mnoho kurzů Udemy.com a na Coursera.org se můžete rovnou přihlásit na Stanford. Tak mi napište, s čím jste začali vy, a můžeme se vzájemně motivovat.

Tip: Dělá to moje terapeutka i Beyoncé. Píší si denní rozvrhy. Je to záchytný bod, který vás nenechá zahučet do Netflixu a pomůže dodržet předsevzetí meditovat aspoň 1× denně.

3. Pospolitost

„Nikdy v dějinách San Franciska nebyli jeho obyvatelé tak laskaví a uctiví jako za oněch hrůzných dní,“ píše Jiří Sobota v Respektu o tom, jak těžké časy jakoby vytvářely lepidlo, které spojuje komunity kolem nás. A přesně takové byly poslední dny. Iniciativy jako Česko.Digital, pomuzeme.si, dámeroušky.cz kolem sebe semkly tisíce lidí s cílem si pomoci a všude kolem se šířily spontánní nabídky podané ruky. Myslím, že o tomhle pocitu sounáležitosti budeme jednou vyprávět vnoučatům.

Tip: My jsme v manGoweb skoro přes noc naprogramovali aplikaci, která umožňuje komukoliv začít ihned prodávat online bez nutnosti mít e-shop. Více na callto.shop.

Čtěte také: PAVLÍNA LOUŽENSKÁ: Tři metodiky, které stojí za to prozkoumat

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama