Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Paul McCartney si přeje jedinou věc, abyste v den jeho narozenin nejedli maso 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/18.6.2020
Slavný hudebník Paul McCartney dnes slaví své 78. narozeniny a na jeho seznamu přání je pouze jediná věc. Člen kapely The Beatles prosí své fanoušky, aby se v den jeho narozenin stali na jeden den vegetariány.  

Paul McCartney spolupracuje již dlouhá léta s organizací PETA, která velmi tvrdě bojuje za práva zvířat, a tak se zrodilo i toho neobvyklé narozeninové přání nejíst maso. Nápad pochází z hudebníkovo videa starého deset let - Glass Walls 

“Jediné, co jsem si kdy přál k narozeninám je mír na Zemi, a to i pro zvířata. Proto letos vyzývám fanoušky, aby si prohlédli video, které jsem natočil pro PETA s názvem Glass Walls. Nazvali jsme ho takto příznačně, protože kdyby měla jatka skleněné stěny, kdo by pak chtěl jíst maso? Veřejnost by měla konečně možnost nahlédnout do zákulisí. Jsem rád, že poptávka po veganských a vegetariánských produktech stále roste. Ať už se obáváte nemocí, je vám líto zvířat v jatkách, které zbytečně trpí nebo vás trápí katastrofický dopad masného průmyslu na naše životní prostředí, podívejte se na toto krátké video a sdílejte ho se svými přáteli. Děkuji,” říká Paul.  

Čtěte také: Jak ovlivňuje veganství váš mozek?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama