Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Pařížský haute couture fashion week budete letos moci sledovat virtuálně

Text: Eliška Vrbová, Foto: Getty images/9.6.2020
Červencový haute couture fashion week v Paříži se letos odehraje pouze online. Od 6. do 8. července módní domy představí své luxusní kolekce na podzim a zimu formou několika videozáznamů. Obdobný formát bude mít i pařížský týden módy představující pánské kolekce, digitální podobu převezmou i fashion weeky v Miláně či Londýně.
Reklama

Kromě samotných módních přehlídek naplánovaných dle časového harmonogramu nebude chybět ani doprovodný program. Organizátoři z Fédération de la Haute Couture et de la Mode se tak budou snažit, aby se i digitální akce co nejvíce podobala té živé.

Na haute couture fashion weeku se mohou představit pouze ty francouzské značky, které mají potřebný certifikát a splňují určité podmínky, jako je počet hodin strávených ruční prací, použité techniky zdobení a podobně. Patří mezi ně tradiční francouzské módní domy, jako je Chanel, Christian Dior, Jean-Paul Gaultier, Maison Margiela, Schiaparelli nebo Givenchy. Privilegium prezentovat se na haute couture fashion weeku má kromě šestnácti francouzských značek i sedm mezinárodních značek a dalších osmnáct z jiných zemí. Do skupiny "haute couture" tedy patří i například Armani Privé, Fendi, Valentino či Versace.

Všech 41 jmen může prezentovat své kolekce i v rámci digitálního haute couture fashion weeku, některá se však už této příležitosti vzdala. Giorgio Armani oznámil, že Armani Privé svou kolekci představí v lednu 2021, stejně tak i Jean-Paul Gaultier. Givenchy v současnosti nemá kreativního ředitele, a tudíž je produkce haute couture kolekcí pozastavena, a Balenciaga prezentaci kolekce rovněž odsunula.

I přes nepřízeň aktuální situace pro módní průmysl dostanou slavné módní domy možnost představit své kolekce světu alespoň v digitální podobě. V následující galerii si můžete prohlédnout ty nejzajímavější modely z haute couture fashion weeků z posledních let.

Napsáno pro Marianne.cz

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde

Čtěte také: Koupí LVMH společnost Tiffany & Co.? Pokud ano, půjde o nejdražší fashion deal v historii

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama