Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Pařížská jarní eleganza aneb co se právě nosí ve městě světel?

Text: Monika Sekal, Foto: Getty/15.3.2019
Jaro v Paříži je stylové, francouzské a très chic. A ačkoliv ho možná celé strávíte v Praze a místo croissantů u Seiny budete snídat český rohlík v kanceláři, není důvod si každé ráno nezlepšit krásným a trendy oblečením.

Tomboy: v hlavní roli blazer
U nás dost oblíbený, ve sladké Francii ještě víc. Typické oblečení pro pány se zvýrazněním ženských křivek je přesně to, co se nosí. A nechte se klidně inspirovat skříní vašeho partnera – například jeho košile s vašimi kalhoty s vysokým pasem a tenkou kravatou, blazer přehozený přes ramena a malé psaníčko. V uvolněnější verzi klidně sáhněte po džínách s vysokým pasem (nosí ještě vůbec někdo bokovky?), slaďte je s bílou košilí, navrch sako v zemité barvě a nepřízeň počasí vás nezaskočí, když vše doplníte kloboukem. Jestli hledáte více inspirace, doporučuji nový film Blake Lively a Anny Kendrick „Nebezpečná laskavost“, kde se Blake prakticky korunovala královnou tohoto stylu. 

Šátky: kašmír, bavlna, hedvábí
Svatá trojice v šátcích a už jste snad někdy viděla Pařížanku bez módního šátku? A podle nejnovějších trendů je ještě lepší uvázat ho na popruh od kabelky, na kabelku samotnou, nebo dokonce jej použít ve vlasech. 

Orgie vzorů a barev
Halucinogenní, abstraktní motivy s kontrastními barvami navrstvené na sobě. Kanárkově žluté zvony, ale i peříčka po celém obvodu šatů. Rockové prvky v obležení květinových vzorů. Možná je zkrátka na čase začít kombinovat zdánlivě nekombinovatelné. 

Vlasové doplňky
Jednoduché účesy doplněné výraznými sponkami, nebo copy propletené barevnými stuhami. Cokoliv vás napadne je pravděpodobně správně, jen to vhodně zkombinovat se zbytkem vašeho outfitu. 

Čtěte také:
Víme, jak být na jaře 2019 trendy!
Módní trendy, které budeme nosit celý tento rok
5 Trendy barev na vlasy, které uvidíte v roce 2019 naprosto všude 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole