Přejít k hlavnímu obsahu

Paddleboard, prkno, které vás dostane do formy

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Hervis Sports, Unsplash/5.8.2018
Baví vás surfování a v zimě sjíždíte kopce na snowboardu? Tak to jste již určitě zaregistrovala paddleboarding. Sport, který nesmírnou rychlostí ovládl i české vody a stal se jednou z nejoblíbenějších letních aktivit. Tak vstaňte, pádlujte a užívejte si!

Léto, čas, kdy máte konečně větší prostor na odpočinek. Ať už na dovolené u moře nebo u nás v ČR u rybníka, řeky či jezera. Po dlouhých zimních měsících tělo prahne po slunečních paprscích a doplnění vitamínu D. Válení se u vody je rozhodně nudné. Nicméně pokud vedete aktivní sportovní život, jistě začnete být brzy neposedná a přemýšlíte, jak se u vody zabavit. 

Vyzkoušejte paddleboard! Krásně se u toho vyřádíte, opálíte a perfektně zničíte. Vypadá to totiž velmi nenáročně, ale opak je pravdou. Jedná se o aerobní pohyb, při kterém hubnete a budujete svalovou hmotu, stejně jako při běhu nebo spinningu. Nevěříte? Vyzkoušejte! Zažijete skvělou sportovní lekci na vodě plnou adrenalinu. 

Co na to trenér?

„Paddleboarding se v poslední době těší čím dál tím větší popularitě. Tento sport dokáže být výborným doplňkový sportem především kvůli posilování hlubokého stabilizačního systému páteře, který mnoho z nás nemá úplně v kondici. Můžeme tak tímto sportem zlepšit svou stabilitu a držení těla. Zároveň posilujeme svaly na nohou, především na lýtkách, zádové a šikmé břišní svaly a v neposlední řadě svaly na rukou. Jedná se tedy o velmi komplexní posilování středu těla a dalších svalových skupin. Kromě posilování se při správné intenzitě a délce trvání aktivity velmi dobře spaluje tuk a působí jako prevence civilizačních onemocnění. “ upřesňuje Michal Burian, trenér Hervis Sports Club.

Co na sebe?

Rozhodně plavky! Budete trávit dlouhou dobu na hladině, tedy se i krásně opálíte. Buďte sebejistou vládkyní všech vod a namixujte si plavky podle sebe. V Hervis Sports najdete širokou kolekci, která je krásně sladěná a plavky se dají zakoupit po jednom kuse. Nakombinujete si tak plavky přesně podle vašeho přání a postavy a věřte, že v nich jen tak někoho nepotkáte. Můžete si pořídit klidně více kusů a střídat hezky podle nálady. Fantazii se meze nekladou! Rozhodně si s sebou přibalte i nějaké tričko, je dost možné, že paddleboardu úplně propadnete, tak ať se za celé to odpoledne strávené na hladině nespálíte.

Paddleboard dress code

Pokud si chcete prkno před zakoupením vyzkoušet, v Hervisu mají po celé léto na určitých prodejnách půjčovnu! Více info a ceny najdete zde.

Pokud jste si paddleboard už vyzkoušela a stala se z toho láska na první pohled, tak neváhejte a navštivte prodejny Hervis Sports, kde si můžete vybrat hned z několika druhů. Tu nejbližší najdete jednoduše zde.

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole