Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

OLIVIA BEAUMONT: Recept na úspěch od hvězdy seriálu Sex Education

Archiv
Text: Milosh Harajda, Foto: Archiv/18.9.2020
Krásná tvář mladé britské herečky jménem Olivia Beaumont zazářila na tisících obrazovek po celém světě v době, kdy Netflix ohlásil launch druhé série ikonického seriálu SEX EDUCATION. O tom, jak jeden telefonát dokáže akcelerovat kariéru i o generační výpovědi se Marie Claire mluvila s mladou herečkou ve Wimbledon Village.
Reklama

Jakou radu bys dala svým vrstevníkům, kteří čekají na svůj velký moment?
Tvořte, tvořte, tvořte. Zdokonalujte své řemeslo a neustále se učte věci, které jsou pro vás výzvou. Opusťte komfortní zónu a hlavně se nebojte dělat chyby.

Vzpomeneš si na moment, kdy Ti zazvonil telefon a tvůj agent Ti oznámil, že si vyhrála casting do seriálu SEX EDUCATION?
Byla jsem jako omráčená, protože to znamenalo, že budu před kamerou následovat kroky Emmy Mackey, která ztvárnila postavu Meave. Na můj televizní debut to bylo obrovské sousto, ale během příprav mi velmi pomohlo sledovat její herecký přístup k role. Spolu s mámou jsme potmě vyrazili do Wye Valley ve Walesu, kde se seriál natáčel. Na místě jsem zjistila, že mi produkce přidělila můj vlastní trailer, který měl na dveřích nápis "Young Meave". Celý štáb působil jako velká rodina a samotná Emma se za mnou zastavila.

Seriál měl obrovský globální úspěch. Co si na něm nejvíc ceníš ty osobně?
SEX EDUCATION opravdu rezonuje v mé věkové skupině. Tvůrci vtipným způsobem experimentují s choulostivými situacemi jaké teenageři prožívají, ale důležité je, že zároveň ukazují rodičům jak s nimi citlivě zacházet. Seriál mladých lidí varuje před tlakem společnosti, která nás často nutí do věcí, které nám nejsou pohodlné a zároveň jasně ukazuje, že je OK říct "ještě nejsem připravená". SEX EDUCATION dělá osvětu v otázkách rasy, sexuality a hlásá heslo: "Buďte sami sebou, buďte reální".

Jak ses cítila mezi hereckými kolegy jako Gillian Anderson, Asa Butterfield, nebo Emma Mackey?
Celé herecké obsazení funguje jako rodina. Dnes jsou hlavně z mladých herců mezinárodní hvězdy, ale před rokem byli na jedné lodi. Pro mnohé z nich byla právě role v Sex Education obrovský skok v jejich kariéře. A to mi neustále připomínalo jaké nesmírně štěstí jsem měla.

Jakou lekci tě tví kolegové naučili?
Profesionalitu, empatii a tvrdou práci. Dlouhé dny na place jsou samozřejmost, ale je to velmi vzrušující. Celá produkce je nesmírně zorganizovaná a můj otec řekl, že funguje jako pražský orloj. Díky jejich podpoře jsem na obrazovce působila naprosto přirozeně.

Tvá profesní dráha směřuje k tanci a divadlu. Věděla bys definovat jak by měla vypadat nabídka tvých snů?
Byla by to Catherine Zeta Jones v muzikálu "Chicago" nebo Emma Stone v "La La Land", protože kombinují vše, co mě zajímá. Na Netflix bych chtěla hrát v historické dramatu a pokud bychom mluvili o divadle, tak bych si vybrala roli Ophelia, Heleny nebo Julie od Shakespeara. Každý týden věnuji 20 hodin studiu tance a herectví.

Tvým domovem je Wimbledon Village. Jaké místa v Londýně jsou tvou srdeční záležitostí?
Miluji Covent Garden kvůli historii, kterou má spjatou s tancem a divadlem. Vintage obchody na Portobello Market v Notting Hill. Rada trávím čas na The Kings Road v Chelasea. "La Mia Mama" je moje oblíbená restaurace a "My Old Dutch" ďelá fantastické palačinky. Café Colbert je dokonalé místo na snídani a oběd.

Koho považuješ za svůj profesní vzor?
Cate Blanchett, Saoirse Ronan, Emma Mackay a samozřejmě Catherine Zeta Jones, protože dokáže všechno.

S kým konzultovat své kariérní rozhodnutí a další kroky?
David Lazenby a Katy Wale z Vivienne Clore Artist Management jsou moji agenti ale moje máma Fiona mi vždy nabídne fantastický vhled do věcí.

Mohla by si se podělit o tvé další plány?
Rada bych opět navázala spolupráci s Netflix, protože produkují kvalitní obsah. Těším se až se v Anglii otevřou znovu divadla, neboť jsem členkou The National Youth Theatre. Časem bych se však chtěla přesunout do New Yorku, kde bych nastoupila na Drama school a samozřejmě na mém seznamu mám i Prahu, kterou bych ráda navštívila.

Čtěte také: ROZHOVOR: Vanessa Paradis o filmu, kritice i hnutí #MeToo

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama