Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

NUDA: Spolehlivý zabiják každého vztahu! Jak se jí vyhnout?

Text: ALŽBĚTA DYTRYCHOVÁ, Foto: Getty images/10.12.2019
Někdy je krátkodobá, jindy dlouhodobá. Dokáže přijít nenápadně a se stejnou nenápadností se i vytratit. Jenže čas od času se stane, že se nuda v našich životech zabydlí a svých rezidenčních práv se nechce vzdát. Co v takových chvílích dělat?

Motýlci v břiše, nadšení a nezkrotná vášeň – tak by se dal popsat začátek každého vztahu. Jenže po čase motýlci odletí, nadšení poklesne a vášeň zkrotne. Právě takové chvíle přímo nahrávají nudě, chcete-li rutině, která se nenápadně vkrade do našeho partnerského života a dokáže v něm nadělat pěknou paseku. I když víme, že po deseti letech vztahu není jednoduché zažehnout novou jiskru, pokuste se s nudou alespoň částečně bojovat. Věřte, že i malá vzpoura může mít pro váš partnerský život cenu vítězství.

Není nuda jako nuda
Během víkendu jste neměli s partnerem žádný program, a tak se v duchu děsíte myšlenky, že vás dostihla nuda? Pak rozhodně nepanikařte, takový druh nudy je naprosto normální, a navíc nikde není psáno, že každý den musí být posvícení. Problém přichází teprve v momentě, kdy svého partnera začnete vnímat jako nudného společníka, u kterého dokážete odhadnout jeho chování, myšlenky a třeba i pohyby. Jednoduše řečeno – nedokáže vás ničím překvapit. Přesně víte, co dostanete k narozeninám, znáte hrubou osnovu vašeho milování a víte, že čajový pytlíček opět nechá ve dřezu na nádobí. V takovou chvíli jde hovořit o tom, že vztah je uniformní a bez špetky náboje.

Ruku v ruce s nudným vztahem jde i nedostatek témat ke konverzaci. Večer se partnera zeptáte, jak bylo v práci, co si dá k večeři a na jaký program v televizi se chce dívat. I když odpovědi pravděpodobně znáte, pomocí těchto vět alespoň udržíte pocit toho, že „si máte co říct“. Jakmile jste ale vytrženi z rutinních aktivit, najednou zjistíte, že společná témata se hledají velmi obtížně. Možná už ani neexistují.

Pokud nechcete, aby nuda naprosto ovládla váš vztah, pak se zaměřte na tři důležité body – úsilí, svobodu a milostný život.

Úsilí
Nic není zadarmo, a pokud se rozhodnete, že chcete mít skvělý vztah, pak do něj musíte vložit kus své energie. Není to o tom, abyste každý den pro svého partnera chystala velkolepá překvapení nebo vymýšlela všelijaká víkendová dobrodružství. Bohatě postačí, když mu dáte najevo, že vám na něm záleží. I drobná gesta totiž dokážou hotové zázraky. A je jedno, jestli mu jen tak upečete oblíbenou bábovku, nebo ho vytáhnete z práce na nečekaný oběd.

Svoboda
Není výjimkou, že postupem času se dva lidé promění v jednoho. Někomu může tento stav vyhovovat, avšak jiní potřebují alespoň trochu svobody. Pokud patříte do druhé skupiny lidí, pak nezapomínejte na své vlastní koníčky, tužby a aktivity, které zbožňujete vy sama. Nejen, že se díky tomuto drobnému odtrhnutí znovu nadechnete, ale především se opět budete cítit jako svébytný člověk. Nebraňte se ani společným víkendům s kamarádkami, a stejně tak dopřejte partnerovi, aby i on sám měl své koníčky.

Milostný život
Fantazie a vášeň jsou klíčem k úspěchu. Bohužel právě tyto dva prvky postupem času z milostného života mizí. Nerezignujte na váš milostný život a udělejte všechno proto, aby se mu dařilo. Je jedno, jaké způsoby k tomu použijete, hlavní je, abyste vy i partner byli spokojení. 

Napsáno pro marianne.cz

Čtěte také:
9 způsobů jak poznat, že jste jen jeho “náhradní varianta”
Věříte na spřízněné duše? Může to ohrozit vaši šanci najít lásku!
Odpovězte si na těchto 31 otázek a zjistěte, jestli jste ve vztahu s tím pravým

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama