Přejít k hlavnímu obsahu

Nový švédský trend? Mikročip v těle!  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images, Instagram/27.12.2018
Švédské společnosti začaly implantovat svým zaměstnancům mikročipy do těla! A stal se z toho obrovský trend na sociálních médiích.  

Co takový čip dělá?  
Jedná se o celkem užitečnou záležitost. Zaměstnanci ho mohou použít místo karty na otevření dveří, pro přihlášení do firemního systému i k dalším každodenním činnostem. Do budoucna čipy skýtají potenciál i ve zdravotnictví, například pro uchovávání lékařských záznamů, seznamu užívaných léků či údajů o prodělaných nemocech...  

Jak to vlastě funguje?  
Zdravotní pracovníci ve Švédsku „nastřelí“ čip do prostoru mezi palcem a ukazováčkem. V podstatě se jedná o určitý druh zaměstnaneckého benefitu. Celý proces je dobrovolný, avšak společnosti připouštějí, že pokud se tento trend bude do budoucna těšit oblibě mohou přistoupit k plošnému „čipování“. 

Podle některých stojí lidstvo na rozcestí... Začneme užívat tuto technologii a máme tak je krůček k tomu, aby se z nás stali napůl stroje? Někteří lidé tuto změnu vítají a vyzdvihují její benefity, jiní mají obavy o své soukromí a přesunu intimních informací od člověka jednotlivce k velkým korporacím. Budoucnost jistě ukáže, jakým směrem se lidstvo vydá. Takže nám nezbývá než čekat.  

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole