Přejít k hlavnímu obsahu

Nový štíhlý život s keto dietou!

Foto: Archiv/28.6.2019
Potřebujete se před létem zbavit nadbytečných kil a centimetrů a nechcete přitom své tělo vystavit nežádoucímu vlivu nezdravých diet? Právě pro vás je tu osvědčená a zdravá metoda redukce hmotnosti zvaná keto dieta. Dieta je jednoduchá a nebudete trpět hlady!

Jednoduchá pravidla, rychlé výsledky
Keto dieta má na rozdíl od jiných diet poměrně jednoduchá pravidla, respektive jen jedno pravidlo – zredukovat denní příjmem sacharidů na minimální množství, obvykle v rozmezí mezi 20-50 g denně. Díky tomu vaše tělo bude muset jako zdroj energie použít zásobu tuků. Pokud si tělo jako zdroj energie vybere tuky, začne je v játrech štěpit na malé molekuly tzv. ketony (část jich pak zpracuje a část vyloučí). Dokud budete svoje tělo udržovat ve stavu ketózy, bude automaticky spalovat tuky a vy nebudete pociťovat pocit hladu ani nedostatku energie. Jednoduché, že?

Jak by měl vypadat váš jídelníček
Základem je vyvážená strava a zvýšení podílu zdravých tuků v potravě. Zároveň se nesmí hladovět a ani se nesmí jíst jen bílkoviny. Je potřeba také doplňovat tekutiny, protože přebytečné ketony se nejčastěji vylučují s močí a stav ketózy působí mírně diureticky.

Vsaďte na maso a zeleninu
Jak by měl vypadat jídelníček při ketonové dietě? Dovoleno je maso veškerého původu (kuřecí, hovězí, vepřové, plody moře, ryby…) a kvalitní uzeniny. Vděčným pomocníkem při cestě za vysněnou postavou bude také zelenina, avšak pozor na kořenovou zeleninu, která má vysoký glykemický index a dále rajčata a barevné papriky, které obsahují poměrně vysoký obsah sacharidů. Naopak doporučené jsou květák, brokolice, okurky, lilek, cuketa a všechny druhy listových salátů. Vhodné je doplnit jídelníček o sýry a mléčné výrobky a kvalitní přírodní tuky, jakými je máslo, kokosový a olivový olej, a dále vejce. Pro doplnění jídelníčku si můžete dát oříšky (s výjimkou kešu a pistácií, které opět obsahují i poměrně velké množství sacharidů).

Nenáročná dieta, při které nebude trpět hlady
Máte nyní obavy, že tělo pozná, že mu nedáváte sacharidy a vrátí vám to v podobě nezvladatelných chutí na sladké nebo záchvaty hladu? Nemusíte mít obavy. Tělo opravdu nestrádá, nemáte chuť na sladké a ani pocity hladu nemají šanci. Strava založená na tucích a bílkovinách je schopná vás plnohodnotně zasytit a přitom dopřát vašemu tělu rozmanitou skladbu zdraví prospěšných látek. Pokud by vás přece jen honila mlsná, můžete si dát oříšky, proteinový nápoj nebo sušené maso. S rozumem si můžete dopřát i kvalitní hořkou čokoládu.

Chytrá dieta s chytrými pomocníky
Jelikož spousta potravin obsahuje sacharidy v různých formách, nemusíte vůbec poznat, že potravina, kterou konzumujete je pro vás nevhodná. Pro rozpoznání vhodných a nevhodných potravin může posloužit webový pomocník keto-hubnuti.cz, ve kterém naleznete nutriční hodnoty nejrůznějších surovin i celých jídel. V databázi naleznete rovněž informaci o tom, zda je daný produkt vhodný při keto dietě, či nikoliv. Pokud jste ztracení, a nevíte, co můžete jíst, zkuste produkty Ketomix. Tato ryze česká firma se zabývá výrobou nejrůznějších proteinových jídel ideálních pro keto dietu. Jídla se vyznačují svojí jednoduchou přípravou a výbornou chutí. Zároveň splňují nutriční hodnoty, které tak nemusíte nijak svědomitě hlídat. Můžete si vybrat z týdenních balíčků přizpůsobených pro jednotlivé fáze diety, anebo si zakoupit jen produkty, na které máte chuť. V eshopu Ketomix naleznete nejen proteinové koktejly, polévky, či omelety, ale také pečivo, čokoládu a dokonce i víno. Vše speciálně připraveno tak, aby vás v doporučeném množství nevyvedlo z ketózy. Nemusíte se tak zříkat svých zlozvyků úplně. Tak na co ještě čekáte?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole