Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

NOVÁ ÉRA RANDĚNÍ: 65% žen chce platit na první schůzce za muže!

Text: Jan Boublík Foto: Pixabay/30.8.2018
Seznamovací komunita Badoo přišla s průzkumem, který potvrzuje, že ženám nevadí zaplatit vlastní útratu na první schůzce. V mnoha případech prý dokonce touží zaplatit útratu celou – i za muže.

Dotazování se účastnilo 2000 žen z větších britských měst ve věku 18–35. Většina z nich by si pak přála, kdyby mohla za sebe – nebo dokonce i za partnera – na prvním rande zaplatit sama, a to sice až 65 %.

Přichází tak nový věk randění? Zřejmě ano, průzkum také odhalil, že až 74 % dotázaných žen dělá na seznamovacích aplikacích první krok. Podle psycholožky a expertky na randění Claire Stottové za to může nově získané ženské sebevědomí, které souvisí se stále se zvětšující rolí žen ve společnosti.

„Ženy, které se rozhodnou platit za muže, nebo si útratu rovně dělit, vyzařují sebevědomí. A muži by to měli začít respektovat,“ dodává psycholožka. Podle jejího názoru je tato vzrůstající tendence spojená také s tím, že jsou si ženy jisti svým postavením a platovým ohodnocením, což je jednoznačně dobré znamení.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole