Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

NIKOL ŠTÍBROVÁ: „Nežiju na sociální síti"

Foto: Archiv/20.7.2019
Nejvtipnější a nejvlivnější žena českého internetu. I takový punc má herečka Nikol Štíbrová, jejíž počet sledujících na Instagramu je úctyhodný. Přesahuje tři sta osmdesát tisíc. Dělá jí dobře terapie sdílením, baví fanoušky sarkastickými postřehy ze svého života single matky a dává všanc své malé smutky zabalené do sebeironie. Ale co když je uvnitř, v těle emancipované ženy, někdo jiný? Co když je to jen kostým šaška, co chrání skutečnou, zranitelnou a o sobě pochybující Nikol před okolním světem?

Ocházíte z Rakovníka, rodiče oba vysokoškoláci, o rok a půl starší bratr vystudoval medicínu… Mohu odtušit jiné než příkladné rodinné zázemí?
Těžko objektivně analyzovat svoji rodinu. Ale je pravda, že jsme takový klasický model, žádná velká dramata se u nás neodehrávala. Naši si byli, tuším, prvními partnery, vzali se, měli děti a jsou spolu doteď. Bude to nějakých 35 let. A co se týče výchovy, tak nám s bráchou vládla pevná ruka. Táta byl profesor a pedant a držel nás zkrátka.

Jak vypadala pevná ruka?
Když jsme zlobili, dostali jsme jednoduše přes p*del. Dneska je to nepřípustné, ale tenkrát se to tak neřešilo. A i já dnes, neb jsem sama rodič, vidím, že vysvětlovat něco zdlouhavě už podesáté je někdy zbytečné. To plácnutí přes plínu Matesovi nakonec napoví, že existuje nějaký strop.

Před lety vám nevadilo, že přiletěla facka?
Ježíš, teď ale nechci, aby to vypadalo, že nás rodiče bili, to ne. Jen jsme prostě ještě z té generace dětí, kterým občas přilítnul záhlavec, když udělali něco fakt špatného. A nemyslím si, že mi to způsobilo nějakou újmu. Jestli na mě něco mělo vliv, tak spíš to, že mě rodiče přehnaně nechválili. V dobrém úmyslu mě i bráchu vychovávali k tomu, abychom byli pokorní. Takové to: jo, tohle je fajn, ALE zkus ještě vylepšit tamto.

Hledala jste, kde jinde si potvrzovat, že za něco stojíte?
Asi ano. Vidím tady jistou spojitost se sociálními sítěmi. Baví mě se dělit o střípky ze života. A možná se mi líbí lajky. Možná je tam trošku toho nahánění si ega. Ale předpokládám, že to je normální, každý chce být lajkován.

Celý rozhovor si přečtěte v srpnové Marie Claire, kterou teď najdete na stáncích.

Čtěte také:
Fashion influenceři, co v roce 2019 stojí za váš FOLLOW!
DREAM BIG 2019: Konference, která vám změní život 
Muži se bojí vzdělaných žen

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama