Přejít k hlavnímu obsahu

Nikdy neuhádnete, z čeho jsou vyrobeny tyhle nádherné šaty!

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Cashmere/2.10.2018
Jde o toaletní papír, nebo oficiálně řečeno “koupelnovou tkaninu”!

Za posledních patnáct let provází Kanadu unikátní charitativní akce - pořádaná výrobcem toaletního papíru Cashmere, která je laicky nazývána “toilet paper fashion show”.  Jde o gala/módní přehlídku, která probíhá vždy včas, aby odstartovala říjen, který je znám po celém světě jako měsíc povědomí o rakovině prsu. Na této akci se již podílelo, od roku 2013, kdy se konala poprvé, na sto osmdesát špičkových módních návrhářů, kteří dokázali z tohoto poněkud kontroverzního materiálu vykouzlit pohádkové modely, ze kterých vznikla každoroční “Cashmere kolekce”. Protože letos slavil tento event již 15. křišťálové výročí, celý prostor rozzářily stovky jiskřivých krystalů Swarovski.

A jak se vlastně probíhá sbírka peněz? Jsme rádi, že se ptáte. Nejen, že Cashmere daruje dvacet pět centů z prodeje každého označeného toaletního papíru, ale pokud byste se rozhodli volit v soutěži o nejlepší “model” z toaletního papíru na jejich stránkách, firma za každý hlas daruje dolar kanadské Cancer Society. My teď jen přemýšlíme, jestli by něco takového mohlo fungovat i v Čechách nebo jsou na to Češi moc cyničtí? Co myslíte?

Je libo šaty z toaletního papíru?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole