Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Neuvěříte, kdo/co navrhuje malé černé!  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/16.6.2019
Malé černé jsou považovány za nezbytný kousek, který by neměl chybět v šatníku žádné ženy. A tyhle jsou opravdu speciální. Vytváří je totiž umělá inteligence. Ano slyšíte správně. Tento design nepochází od člověka, ale byl pečlivě navrhnut propracovaným algoritmem.  

Team vědců ze společnosti jménem Glitch, kteří se setkali na americkém Massachusettském technologickém institutu, se rozhodli, že budoucnost leží v umělé inteligenci a jejich stroje“ vygenerují cokoliv doslova z čehokoliv”. Takže nechali počítač vytvářet různé recepty na pizzu, zajímavé druhy parfémů, a hlavně bizarní módu. Vznikla tak kolekce “How to Generate (AlmostAnything”, která využívala technologii Generaive Adversarial Network. Ta zahrnuje dvě neuronové sítě postavené proti sobě, aby tak mohl být vytvořen realistický příklad něčeho - třeba malých černých, dokonalý do té míry, že je neuronová síť nerozezná od lidského návrhu.  

Glitch nyní pracuje na tom, aby se tato technologie stala přístupnější. Na jejich stránkách si zatím koupíte jen malé černé. Barevnější kousky je možné jen předobjednat. Polovina zisků jde navíc organizaci AnitaB.org, která podporuje ženy ve vědě a v technice. “Věříme, že pokud budeme cílit na ženské projekty, můžeme tak zvýšit reprezentaci žen v oboru umělé inteligence. Zatím jsme tímto způsobem vytvořili nejen šaty, ale i šperky, boty atd...”  

Čtěte také:
Způsobují vaše džíny ekologickou katastrofu?
3D TISK: Budoucnost módního průmyslu se mění!
VĚDCI ZJISTILI: Co prozradí pití vína o vaší osobnosti? 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole