Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Nemáte čas na sex? Pozor, odnese to jak vaše psychika tak i tělo

Text: Monika Sekal, Foto: Unsplash/27.2.2019
Určitě to také znáte; po celém dni v práci, kdy jste musela dodělat spoustu rozpracovaných projektů a usínala jste na dalším z nekonečných meetingů, přijdete domů a jediné, na co myslíte, je pořádný odpočinek. A mnohdy to poslední, co vás v tu chvíli zajímá, je energii spotřebovávající a vysilující sex. Ale odborníci i vaše méně zaneprázdněné přítelkyně, se shodují v tom, že milování má výrazné benefity na tělo i mysl (a zcela jistě i na váš vztah).

Čím víc, tím větší libido
Je to asi paradoxní, ale čím častěji se budete svému partnerovi věnovat, tím větší chuť na sex budete mít. Ze začátku se vám do toho možná chtít nebude, ale po pár týdnech cvičení už vám to jako ztráta času připadat nebude. Sex totiž zlepšuje krevní oběh, zvyšuje vaginální vlhkost i její elasticitu, a to všechno přispívá tomu, že se ze sexu stává chtěná aktivita, ne jen nutná povinnost pro potěšení vaší polovičky.

Workout s příjemným zakončením Sex je určitě jedna z nejpříjemnějších forem cvičení. Studie zveřejněná v PLOS ONE tvrdí, že za průměrnou dobu, kterou sex trvá (což by mělo být asi 25 minut, ale nestresujte se, v tomhle světě není nic špatně) žena spálí okolo 69 kalorií a muž asi 100. Navíc 98 % zkoumaných párů uvedlo, že sex se ukázal být zároveň příjemnější než půl hodina na běhacím páse (tenhle závěr za zrovna šokující nepovažuji). Týdenní hodinu crossfitu kvůli tomu asi nevynechávejte, ale rozhodně je to čtyřikrát víc spálených kalorií, než když byste stejný čas strávila díváním se na oblíbený seriál.

Orgasmus pro všechny
…zní jako volební slib, který by dostal do sněmovny každého. A pokud se vám ho podaří dosáhnout, nabízí mnoho dalších benefitů než jen úžasný pocit. Tak například se při něm uvolňuje hormon estrogen, který zabraňuje úbytku kolagenu v pleti – orgasmus tak vlastně bojuje proti vráskám a akné, neboť právě díky kolagenu buňky v pleti fungují tak, jak mají. Zároveň se při něm zvyšuje krevní oběh, a tak se kyslík dostane do více míst a zajistí tak ono roztomilé zardění se, ale i podpoří tvorbu již zmíněného kolagenu. A štěstí a bezstarostnost, které nás po orgasmu vždy obklopí? Tak za to může zvýšení hladiny oxytocinu, s čímž tyto pocity přicházejí. No nezní to skvěle? Ono to totiž jednoduše skvělé i je. Návodů k dosažení orgasmu najdete na internetu tisíce, doopravdy je jde jenom o to, poznat samu sebe (doslova).

Sex sbližuje
Možná už jste s partnerem delší dobu a časy, kdy vás vzrušoval jen svou existencí, už jsou dávno pryč, ale zanedbávat kvůli tomu pohlavní styk je jednoznačně krok zpět a u mnoha párů absence sexu vede k ukončení vztahu. Důvěrnost, kterou při styku s partnerem zažijete, se jen tak nahradit nedá. V tu jedinou chvíli svého partnera skutečně vnímáte, cítíte a můžete ocenit intimní pouto mezi vámi dvěma. Samozřejmě do této rovnice můžeme i přidat vědu; tak za prvé: už jsme si o oxytocinu psali, zde přichází na scénu ještě jednou, protože kromě zmíněného výše také zajišťuje pocit větší blízkosti k vašemu partnerovi. Za druhé: páry po intimním styku cítí uspokojení i po několik hodin až dnů, což zvyšuje jejich spokojenost ve vztahu a opět podporuje věrnost.

Ještě pořád máte pocit, že na sex ve vašem programu není místo?

Čtěte také:
Blowjob... Ponížení, nebo romantika?
Ženy odhalily 13 nejdivnějších věcí, které jim na mužích přijdou sexy
GENIÁLNÍ zvrhlíci, zvrhlí GÉNIOVÉ

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama