Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

"Nejsme jako vy," vzkázalo 89 % žen modelkám Victoria's Secret

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/29.11.2018
Vlastně nic tak docela překvapivého, že... ?

Zvedněte ruku, pokud jste vyrůstala na obrázcích modelek s nekonečnými dolními končetinami, žádným tělesným tukem a dokonalou pletí, jejichž ňadra naprosto neuvěřitelně popírala gravitační zákon... Ačkoliv je dnes svět modelingu otevřený i jiným typům postav, přehlídka Victoria's Secret na nás stále dýchá nostalgickou dobou photoshopu a nadpozemské dokonalosti. Ano, někdo by mohl namítnout, že jde o fantazii, stejně tak jako tvůrce celé show Ed Razek, který nedávno podráždil internetové vody tím, že uvedl, že na jeho molu nebudou nikdy kráčet plus size modelky ani transsexuálové, protože jde o zábavu, představu, a fantazii, po které lidé touží, ale nemohou ji mít.  

Od svého zrodu v roce 1995 nás přehlídka Victoria's Secret nutí cítit se neadekvátně ve svém těle. Její “aspirativní” makreting typu “ach, takhle bych chtěla vypadat...” již však nemá takovou sílu, jak se zdá. A po fiasku s Edem Razekem si lidé uvědomují, že zvláště ve spodním prádle, ve kterém je člověk nejzranitelnější, by se měl cítit příjemně nehledě na pohlaví, kratší nohy nebo pár kilo navíc.  

Podle studie provedené značkou Simply Be, která se zaměřuje na plus size zákazníky, a “běžné lidi” se 89 % žen necítí být správně zastoupeno v tradičních médiích, do kterých je zahrnuta i přehlídka Victoria's Secret. Pokud uděláme jen skromné srovnání, musíme dát tomuto průzkumu za pravdu. Průměrný andílek VS totiž měří 178 cm, zatímco normální žena pouhých 162 cm, nosí velikost 34 ačkoliv normální smrtelnice oblékají většinou 38 až 40. A možná nejdramatičtější srovnání je to finanční - průměrný příjem modelek VS se totiž pohybuje kolem 4 milionů dolarů, zatímco většina žen u nás má průměrný plat kolem 30 000 Kč. To staví celý koncept do úplně jiné perspektivy, nemyslíte?  

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama