Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

To nejlepší z haute couture na jaro/léto 2019!

text: Jan Boublík Foto: ImaxTree/16.2.2019
Erupce inspirací a novinek z předních řad a kuloárů je tu.
Reklama

První kolekce Balmain

Poprvé po šestnácti letech se na couture weeku představila kolekce Balmain. Olivier Rousteing představil kolekci plnou dramatických siluet podtrženou stylingem evokujícím záběry z vědeckofantastických filmů padesátých let.

Balmain haute couture S/S 2019

Chodící meme

Victor & Rolf v Paříži dokázali, kam až lze v manýristickém poutání pozornosti zajít, a tak mezi diváky své přehlídky vpustili naddimenzované chodící hory tilu s nápisy jako: „Nejsem stydlivá, jen tě nemám ráda.“ Jejich modely se tak v průběhu minulého týdne staly nejcitovanější záležitostí internetu.

Viktor & Rolf haute couture S/S 2019

Naomi královnou plesu

Kdyby se svět modelingu dal zjednodušit na úroveň notoricky známého závodu amerických středoškolaček o post dokonalé „prom queen“, pyšnila by se letos tímto titulem Naomi Campbell. V osmačtyřiceti letech prorazila dosud známé hranice bodyshamingu, když uzavřela coutoure show maison Valentino v průsvitném organzovém modelu, v němž hrdě vynesla nejen své poprsí.

Celine, už neplač

Nepopiratelnou hvězdou celého týdne se stala také Celine Dion. Kanadská zpěvačka dokázala, že skutečně miluje módu. Na každé show vypadala dokonale. Jedna z přehlídek ji však dovedla k slzám. Video z přední řady odpolední Valentino show, kde si Celine decentně otírá slzy se stalo virálním. Jako jedna z doprovodných na přehlídce totiž zazněla i skladba „The First Time Ever I Saw Your Face“, která zněla i při první tanci Celine Dion a Reného Angélila na jejich svatbě v roce 1994.

Kde je Karl?

Karl Lagerfeld šokoval návštěvníky Chanel show, když se po defilé modelek neukázal. Údajně tak udělal, protože se cítí dlouhodobě unavený. To ostatně nahrává hlasům, které tvrdí, že brzy funkci kreativního ředitele Chanel opustí.

Cirkus, klasika, moderna, sex-appeal a surrealismus

Jednou z nejopěvovanějších se stala opět velmi tematická kolekce Marii Grazii Chiuri pro Dior. Cirkusový esprit návrhářku tentokráte přivedl k nadměrným rukávům jak z šaten odvěkých pierotů. Jasně definovaná a s moderním pojetím haute couture přišla Clare Waight Keller, která do couture přivedla i jiným opomíjené materiály. Velmi čistá práce byla znát na přehlídce Elieho Saaba. Klasika z červených koberců sice může vyznívat nezáživně, ale v kontextech sezóny, která se navrací k eleganci byly Elieho šaty jakési cream della cream celého týdne. Silný vliv svých mistrů letos v kolekci přiznal Alexandre Vauthier.  Opticky vytažená silueta podle Thierry Muglera v mixu se záměrným zhušťováním prvků podle Jean Paul Gaultiera ale fungovala. Stejně jako vliv art deca v kolekci Armani Privé a postmoderního přepracování surrealismu (jak jinak) na přehlídce Schiaparelli.  

haute couture S/S 2019

Čtěte také:

Víme, jak být na jaře 2019 trendy! 

5 Trendy barev na vlasy, které uvidíte v roce 2019 naprosto všude 

Známe program na jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2019

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama