Přejít k hlavnímu obsahu

Nadchněte děti pro hru se stavebnicí. Dáte jim ten nejlepší základ

Komerční sdělení/3.9.2018
Přemýšlíte na hračkou, kterou koupíte svému dítěti? Vsaďte na stavebnici a je úplně jedno, jestli máte doma kluka nebo holčičku. Stavebnice má totiž skvělý vliv na další vývoj dítěte.

Nechte děti rozvíjet fantazii

Blíží se škola nebo školka a vy chcete, aby vaše dítě potrénovalo motoriku? Při hraní se stavebnicí děti rozvíjejí nejenom motoriku, ale především– fantazii. Bude se jim hodit po celý život, při běžných činnostech, v práci, během duševní hygieny, zkrátka pořád. Je pravdou, že školský systém v našich dětech fantazii potlačuje, a právě proto byste se jako rodiče měli snažit rozvíjet ji. Se stavebnicí mohou děti vytvořit cokoli, co je napadne. Domy, zvířata, dopravní prostředky nebo jen tvary, kterým sami přiřadí význam. Fantazie ale není zdaleka jedinou výhodou her se stavebnicí.

 

Těm nejmenším pořiďte stavebnici z velkých dílků

Děti při stavění rozvíjí i svoje motorické schopnosti a prostorovou představivost. První stavebnici můžete dítěti pořídit už ve chvíli, kdy si samo sedne. Nejdřív bude samozřejmě s dílky jen bouchat nebo s nimi házet. Časem ale pochopí, jak fungují a začne je dávat dohromady. U nejmenších dětí samozřejmě zakupte stavebnici nebo kostky v adekvátní velikosti, aby nedošlo k vdechnutí malých kousků. Děti si při hře procvičí i jemnou motoriku prstů a zkoordinují ruce. Dvouleté dítě už zvládne postavit vysokou věž nebo sestavit koleje. Od tří let dítěte dostanou stavby konkrétnější podoby a nastane čas na stavebnici z menších dílků.

Holčičky potrénují prostorové vnímání

Není žádným překvapením, že hra u dívek a u chlapců vypadá trochu jinak. Kluci už od dvou let vnímají prostor a dokáží s ním pracovat. Holčičky většinou lépe a rychleji mluví. Zatímco u chlapců se řeč časem srovná, nedá se říct, že by holčičky dohonily prostorové vnímání. A právě z toho důvodu je velmi vhodné, aby rodiče holčiček podporovali jejich hru se stavebnicí. Nemusí přitom malé slečny nutit jen do staveb dopravních prostředků. Stavebnice Seva nabízí i čistě dívčí motivy, a především v základní sadě ponechává obrovský prostor pro vlastní fantazii dítěte, které si z kostiček, spojovacích křížků a výplně může sestavit cokoli ho napadne.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole