Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

NA VLASTNÍ KŮŽI: Naše šéfredaktorka testuje kolagenový drink Oslo Skin Lab

TEXT: Lenka Fabian, Foto: Oslo Skin Lab/26.5.2020
Kouzelná tabletka věnující nám věčné mládí sice ještě neexistuje, na trhu ale seženeme něco, co ho alespoň zdánlivě připomíná – kolagenem napěchovaný doplněk stravy Oslo Skin Lab, který zlepší pružnost pokožky a zjemní viditelné vrásky. Jaké další výhody produkt přináší a zda doopravdy funguje vám popíše přímo editor-in-chief Lenka Fabián, která ho za vás vyzkoušela na vlastní kůži.
Reklama

Není žádným tajemstvím, že je to právě kolagen, kdo v našem těle ovlivňuje pevnost a pružnost pokožky. Po 25. roku života však jeho produkce začíná pomalu klesat a s dovršením čtyřicátých narozenin se plně zastavuje. Kůže na ztrátu své opory reaguje rychle – vlivem zemské přitažlivosti svou mladistvou pružnost ztrácí, začíná povadat, objevují se jemné linky i hlubší vrásky. Výzkum v oblasti krásy je naštěstí dostatečně daleko, aby dokázal přijít s účinným řešením. Kolagen do našeho těla nyní můžeme vpravit prostřednictvím doplňků stravy, které fungují také jako skvělá prevence. Já se rozhodla vyzkoušet internetem opěvovaný skandinávský hit Oslo Skin Lab.

Proč jsem se pro něho rozhodla?
Nikdy mě netrápily zásadní kožní problémy, netrpím rosaceou, ekzémem ani nepotřebuji najít účinné řešení akné (možná kromě puberty, ale tohle období už naštěstí vzala voda). Poslední dobou však cítím, že moje pokožka není jako dřív. Je unavenější, ztrácí jas a především pevnost v oblasti kontur, která je podle mého názoru klíčová. Vrásky mi tolik nevadí, když je umíte nosit, mohou vypadat skvěle. Tvář by ale neměla působit strhaně. Věřím, že právě v tom by mi mohl pomoci právě kolagen. Značku Oslo Skin Lab jsem si vybrala po dlouhém pátrání po internetu, převážně na základě vědeckých výzkumů a pozitivních hodnocení zákaznic. A sama jsem zvědavá, jestli se budu za pár měsíců řadit mezi ně.

První dojmy
Produkt je potřeba užívat alespoň 8 týdnů, aby byly vidět první výsledky a naplno se jeho účinky projeví až po několika měsících. Protože jsem tento hydrolyzovaný kolagen do svého jídelníčku zařadila teprve nedávno a jsem někde v půlce, mohu prozatím hodnotit jen své první dojmy. Chystám si pro vás ale ještě jeden článek, a to až budu s kúrou u konce :-).

Prvně mě oslovilo balení, které je designové a praktické. Sypký prášek se ukrývá v malých sáčcích, přičemž každý z nich pokryje denní dávku. Důležité je ho užívat opravdu každý den, protože jinak nebudou výsledky nikdy tak efektní. Opravdu velmi mě potěšilo, že je produkt bez jakékoliv příchutě a pachu (u jiných kolagenových doplňků stravy jsem bojovala s nepříjemným rybím aroma). Stačí ho jen rozmíchat ve sklenici s vodou nebo džusem. Přidávám prášek do vody s citronem a snažím se během dne jíst dostatek ovoce a zeleniny (zejména papriky a rakytník, které v sobě mají víc „céčka“ než pomeranče).

Co bude dál?
Mám za sebou teprve pár týdnů užívání, ale přijde mi, že je má pleť o něco rozjasněnější a naducanější. Protože ale věřím na placebo efekt, nechám tomu ještě jeden měsíc, než si na produkt udělám jasný názor. A vám o něm povím v příštím článku, který zde uveřejním v červnu. Do té doby - pokud máte s Oslo Skin Lab vlastní zkušenost, napište mi ji! Ať vím, na co se těšit.

Vaše
Lenka Fabián

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama